Visící květinové dekorace – originální nápady

závěsné dekorace

Květiny na svatbách jsou samozřejmostí. Jak ale vybrat skladby, aby nebránily komunikaci s hosty sedícími vedle nich? Existuje mnoho metod a v dnešní době se pro výzdobu používá každý dostupný prostor – včetně prostoru pod stropem. Podívejte se na jeden z nejžhavějších dekorativních svatebních trendů.

Pamatujte, že před výběrem květinové dekorace se musíte rozhodnout, jakým tématem bude vaše párty. Jak jej úspěšně sladit? Izabela Janachowska, šéfredaktorka časopisu Wedding Dream, o tom říká:Úžasná originalita

Závěsné květinové úpravy, kromě toho, že jsou velmi vděčným předmětem, jsou také mimořádně originálním a stále vzácným řešením, takže máte šanci okouzlit své hosty a uchovat si vzpomínky na svatbu – koneckonců alespoň někteří z nich rozhodně neměli se setkal s takovým způsobem uspořádání místnosti. Nezapomenutelné dojmy? Zaručeno.

závěsné květinové dekorace
foto: theknot.com

Omezení? Možnosti!

Problémem při výrobě nebo vlastně sestavování tohoto typu dekorace může být způsob jejich uchycení. Květinové kompozice, které jsou umístěny nad hlavami hostů, mohou vážit až několik desítek kilogramů, takže bez silných háčků by to nešlo. Co když majitel haly nechce souhlasit s porušením stropu? Nic není ztraceno! Možností je mnoho.

Samozřejmě, pokud máte volné zdroje, nejjednodušší bude pronajmout si speciální konstrukci, která je nejen zcela neinvazivní, pokud jde o montáž v místnosti, ale pojme i velmi těžké skladby. Potom, podle toho, kam jej umístíte, mohou dekorace viset nad stoly hostů, ale také – nad tanečním parketem! Tančit pod květinovým nebem? Sen!

závěsné květinové dekorace
foto: pinterest.com

Dalším neinvazivním způsobem zavěšení dekorací ze stropu jsou průhledné, samolepicí háčky dostupné v kutilských obchodech-jejich odstraněním nepoškodíte povrch, ke kterému byly připevněny, a samy jsou neviditelné, takže by neměl být problém.

Visící květinové dekorace – buďte kreativní s tématem

Visící květinové dekorace nejsou jen kompozice na lustrech nebo jednotlivých rostlinách visících ze stropu. Pamatujete si text o transparentnosti, který je v této sezóně velmi módní? Škoda nevyužít toto téma v kombinaci s květinami! Stačí umístit rostlinu do skleněné koule a zavěsit takové dekorace například do oken – efekt bude určitě zdrcující a navíc ji můžete posílit a zdůraznit tím, že do některých koulí dáte místo květin svíčky.

závěsné květinové dekorace
foto Kate Mcelwee Photography

Pokud je vaše svatba v rustikální nebo boho atmosféře, nemusíte hledat daleko. Stačí si vzít klasické zavařovací sklenice nebo skleněné lahve. Pevně ​​je svažte provázkem, vložte dovnitř mini kytice (nebo jednotlivé květiny) a rozprostřete je např. Na zeď, dveře, schody nebo samozřejmě pod strop. Malé skleněné lahve jsou skvělé také jako závěsné květinové dekorace. Můžete je ozdobit například krajkovou stuhou – jednoduchý postup a dodá to stylu. 

Květiny visící na … žebřících

Originální nápad na zavěšení květin (např. Ve formě věnců, kytic, ale i jednotlivých kusů) mohou poskytnout … staré žebříky. Může to vypadat fantasticky a rozhodně velmi originálně. Takové uspořádání bude fungovat zejména v boho nebo rustikální svatební atmosféře, ale při správném plánování bude vhodné i pro akce charakterizované jiným vizuálním klíčem. Podívejte se, jak nádherně to může vypadat:

Ozdobný žebřík s květinami
Fotografie emilywrenweddings.com

Těžká polička plná květin

Co třeba dřevěná polička zavěšená například na řetězech, na které jsou zelené květiny se zavěšenými listy? Je to velmi elegantní řešení, které také nebude levné. Police musí být připevněna velmi pevně. Přece to nemůže nikomu padnout na hlavu. Proto stojí za to svěřit přípravu této dekorace profesionálům. Možná stojí za to najmout si květinářství? Specialista nejen navrhne kreativní řešení, ale také bude vědět, jak je vyrobit tak, aby byly nejen úchvatné, ale také bezpečné.

Nechte se unést … svou představivostí

Květiny jsou vždy nejlepší svatební výzdobou. Pravděpodobně neexistuje nikdo, kdo by je neměl rád a obdivoval. Můžete je přizpůsobit jakémukoli večírku. Proč byste je neumístili na různá místa ve svatební síni například pomocí přírodních klipů. Takový gadget bude také dobře fungovat s jinými dekorativními možnostmi. Levné, jednoduché a působivé. A v kombinaci s květinami je to vše!

Ozdobné klipy na svatbu

Fotografie weddingdream.shop

Možností, jak využít závěsné květinové dekorace, je mnoho a jsem přesvědčena, že tento trend lze propašovat do většiny místností. Pavlína

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *