Svatební dekorace – žhavé trendy a návody pro rok 2021/2022

Jak vybrat svatební kytici?

Jak navrhnou svatební sál?

Jaké dárky?

Jaká zeleň pro svatbu nevyjde z módy?

Kdy použít věnečky?

Proč jsou svatební květiny tak drahé?

1. Svatební dekorace: Personalizace

Personalizovaná zeď za Nevěstou a Ženichem nestačí! Je na čase, aby byly svatby stoprocentně vaše. 

Použijte svá jména, iniciály, příjmení a dokonce i fotografie! Možností je mnoho.

Můžete dát individuální charakter: dárky pro hosty, dekorace pro celou místnost nebo stylové doplňky. 

2. Svatební dekorace: Velké kytice

Každý, kdo musel odložit svatbu nebo je situace otrávená, se bude chtít vybláznit s výběrem svatebních doplňků a dekorací.

V nadcházející svatební sezóně budou kralovat svatební kytice ve formátu XXL. Důležité je, že je třeba poznamenat, že kytice ladí s nevěstinými šaty a stylem svatby. 

Svatební dekorace - kytice
https://fotografie.brigitte-foysi.de/

Pamatujte, že výběrem kaskádové partie postavu opticky zkrátíte. Toto řešení proto malým nevěstám nedoporučujeme.

Svatební dekorace
https://fotografie.brigitte-foysi.de/

3. Téma svatby

Je nejvyšší čas, aby páry ukázaly svůj individuální charakter. Svatební dekorace vám to rozhodně umožní. Pokud máte společné vášně nebo zájmy, nebojte se je zahrnout do plánování svatby.

Výběr jednoho konzistentního stylu vám umožní vyzkoušet si své dovednosti při vyjednávání kompromisu. To je v manželství velmi důležité. Leitmotivem může být i váš oblíbený film! 

Rada!

Nejdůležitější je, aby to celé bylo v harmonii se svatební síní. Proto, než si vyberete například lesní koncept ve svatebních dekoracích, ujistěte se, že si vyberete prostory ve stylu boho, ne půvab. 

https://www.pinterest.co.uk/thedrawhorns/_created/

4. Svatební dekorace a malé svatby 

V první chvíli jste určitě přemýšleli o úsporách způsobených složitou situací na trhu práce. U některých to bude mít význam, ale do značné míry je to otázka myšlenek, které většinu z nás dostihly během našeho nuceného trávení času doma.

Pandemie ukázala, s kým máme nejsilnější vazby, a přehodnotila naše potřeby. Je to díky ní, že velká část párů bude chtít strávit tento nejdůležitější den svého života v nejbližším kruhu.

Zkrácení seznamu hostů vám navíc umožní navýšit rozpočet na svatební výdaje, jako jsou: šperky, šaty nebo svatební dekorace. Díky čemuž budou svatby ještě efektivnější.

5. Svatební dekorace: DIY

Doba pandemie v mnoha z nás probudila duši umělců. Abychom strávili čas, začali jsme zkoušet nové věci, které se změnily v objevování nových talentů. 2021 je čas vyzkoušet své dovednosti. Vytváření věcí sami je nejen skvělá zábava, ale také významná úspora.

Co si můžete připravit?

V podstatě všechno! Od pozvánek, přes atrakce pro děti, až po dárky pro hosty nebo dekorace v místnosti. Jen nezapomeňte zachovat konzistentní estetiku v celé místnosti. 

6. PasteLOVE barvy ve svatebních dekoracích

Čas představit nějaké relaxační barvy. Pastelově růžová, modrá, žlutá a dokonce oranžová vnese do každé svatební síně závan svěžesti. Shromážděné hosty potěší svatební dekorace v těchto barvách.

Další výhodou je možnost kombinovat jejich odstíny. Díky tomu může vaše svatební síň vypadat opravdu pohádkově a romanticky. Zajímavá svatební výzdoba zaručena!

7. Svatební dekorace: Působivé osvětlení

Jaký je nejjednodušší způsob, jak změnit náladu v místnosti? Samozřejmě je to osvětlení! Koneckonců, nikdo nemá rád trávení času před světlem, které vypadá, jako by bylo převzato přímo z detektivního rozhovoru. Ve svatební výzdobě použijte svíčky nebo světla na vánoční stromeček.

4. Místo čísel zadejte názvy tabulek

Je to stále více používaný postup. Z mnoha důvodů nechtějí mladé páry číslovat tabulky. Důvodem je také to, že nechtějí, aby se někdo z hostů cítil méněcenný než sedět u 5. místo u 3. stolu. Řešením tohoto problému jsou názvy tabulek – nejlépe těch, které odkazují na styl svatby nebo pro vás něco znamenají. Co můžete použít jako takové jméno?

 • definice toho, kdo sedí u stolu: např. „Rodina nevěsty“, „Rodina ženicha“, „Přátelé“. Stav? Všichni členové rodiny se musí vejít ke stolu;
 • názvy měst, která jste společně navštívili nebo chcete navštívit
 • názvy skladeb, které jsou pro vás důležité;
 • jména související s vaší vášní;
 • názvy květin;
 • názvy filmů nebo seriálů;

Jediné, co vás omezuje, je vaše představivost, takže se tím nechte unést! Na tabulku „ Láska kolem nás roste “ se rozhodně pamatuje více než na tabulku číslo 3.

5. Personalizované dárky pro hosty

Je známo, že můžete „bubnovat do předmětu“ mandlemi nebo jinými dary, které, ačkoliv je s nimi spojena určitá tradice, mají k představě personalizace daleko. Místo „neosobních“ čokolád myslete na osobnější dárky. Možná budou CD s vaší kompilací písniček dobrý nápad?

Buď je potěšíte svou fotografií, nebo jim dáte něco, co s vámi přímo souvisí – vonnou svíčku, váš oblíbený čaj, sazenice rostlin, které budou zdobit svatební síň – nápadů je mnoho.

personalizované dárky pro hosty na svatbě

8. Unikátní styl od samého rána

Nechte pyžamo nebo svůj oblíbený svetr a připravte se na další příležitost. Svatba je jediný den ve vašem životě, kdy byste se měli od rána cítit výjimečně. Župan nebo tepláky s nápisem „Nevěsta“ nenechají na pochybách, kdo je hvězdou dne, i když ještě nemáte připravený účes ani líčení.

Monstera

Hledáte nápad na svatební téma? Sázejte na příšeru. Tyto krásné zelené listy ve tvaru srdce jsou ideální pro svatby téměř jakéhokoli stylu. A hlavně – máte mnoho možností a spoustu dekorací si můžete vyrobit sami. Poradíme vám:

 • Je monstera v této sezóně v módě?
 • Jaké svatební dekorace lze vyrobit z listů monstera
 • Kolik stojí monstera?

Monster fashion

Ozdoby Monstera nevyjdou z módy. Není divu – velké, nápadné listy lze dokonale sladit s různými styly svatebních dekorací . Zelená atmosféra bude dokonalým korunováním svateb v moderním i boho stylu.

Monstera na oslavy

Monstrum může zdobit nejen svatební síň – tento styl vás může provázet od samého začátku – tedy od svatby. Snadno ozdobte venkovní židle nebo kostelní lavice připevněním velkého listu na každou z nich. A v kombinaci s jedním bílým květem dodá monstera svěží, romantický a mimořádně krásný vzhled kostela nebo matriky.

Listová brána monstera 

Zdobení místa, kde se bude vaše oslava konat, se nemusí omezovat pouze na židle  nebo lavice. Můžete si také nazdobit bránu, která bude pozadím během vašeho obřadu.

Toto příslušenství dodá obřadu eleganci a zároveň uvede hosty do atmosféry svatby. Monstera může být jeho doplňkovým prvkem, ale také vytvořit oblouk nebo být zavěšen na rámu vstupních dveří do haly.

Skladby monster na stolech

Intenzivní zelená dokonale ladí s jemnými, jasnými barvami. Monstera vypadá nádherně vetkaná do klasických kytic a dekorací stojících na stolech hostů . Můžete si také vybrat moderní minimalismus a  ozdobit stoly jediným nádherným listem ve váze – dodá stejně fenomenální tropickou atmosféru. Řešením je také použít ho ve formě běhounu procházejícího podlouhlým svatebním stolem.

Monstera ve svatební síni 

Listy Monstera dokonale zapadnou do atmosféry jak elegantních interiérů, ale i těch přísnějších nebo těch ve stylu boho. Tmavě zelená monstera zavěšená na stropě způsobí, že váš sál bude vypadat jako módní tropická džungle .

Lze jej pověsit přes stoly , položit na desky stolu, vložit do rámu desky s plánem sezení, ale také umístit do váz a zavázat za opěradla židlí nevěsty a ženicha.

Jednoduchost a přirozenost – svatební věnec

Ve starověkém Řecku a Římě nosili věnce pouze muži (dobře, vavřínové věnce). Postupem času se staly symbolem nevinnosti žen – nosily je jen dívky a neprovdané ženy a obvykle byly vyrobeny z rozmarýnu. Dnes mají věnce stále rády malé slečny, které si pro první svaté přijímání vybírají tuto pokrývku hlavy, ale také budoucí nevěsty po nich dychtivě sahají, když jdou k oltáři. Mám dojem, že s rostoucí popularitou svateb v boho stylu jsou věnce stále žádanější.Viz také: Rovnání keratinu před svatbou

Jak se vejde do věnce?

Tato květinová koruna je spojena s lehkostí, vzdušností a přirozeností, a proto je nejvhodnější pro rustikální, boho svatby a kdekoli, kde je tématem romantika a příroda. Samozřejmě to není určující – vše závisí na preferencích nevěsty, stylu jejích šatů a účesu. Svatební věnec musí rozhodně ladit s celým svatebním stylingem.

Pokud jde o účes, volné vlasy vypadají nejlépe se svatebními věnci. Dají se hladce česat nebo jemně stáčet do velkých vln, mohou budit dojem „umělecké poruchy“. Může být také aplikován na vlasy jemně svázané s volnými prameny vlasů, zejména v romantickém stylu. Věnec nebude dobře ladit s přesnými, tuhými, pevně připnutými buchtami.
Živé květinové věnce vypadají ve vlasech nejkrásněji – vybírejte jen ty rostliny, které vydrží dlouho stát bez vody.

Z čeho skládat věnec?

Mnoho panen přemýšlí, zda dát věnec dohromady se závojem. Je to samozřejmě věc vkusu, ale jedna z těchto ozdob vypadá jemněji. Pokud zvolíte závoj, můžete nechat květinový přízvuk připnutím několika rostlin.

Dalším problémem je kytice – věnec nevylučuje kytici. Nikdy není příliš mnoho květin

Fotografie Pinterest
Fotografie Pinterest

Proč je svatební kytice tak drahá? 

Novomanželé připravující se na vlastní svatbu mohou být překvapeni nejednou. Ceny svatebních doplňků vás často srazí z nohou. Pak je tu mnoho pochybností a základní otázka: „Proč je to tak drahé?!“. To je případ například kytice pro nevěstu. Proč je svatební kytice o tolik dražší než ta, která je určena pro jiné příležitosti? Tady je rozumné vysvětlení!

svatební snová svatební kytice

Svatební kytice nejsou jen květiny. Je to řada dalších prvků, které tvoří konečný efekt. Vysoká cena není náhoda – nemusíte se bát, že by vás někdo podvedl nebo jednoduše využil toho, že je kytice potřebná na svatbu, a ne například na svátek vaší tety. Je pravda, že doplňky s předponou „svatba / e“ generují vysoké ceny, ale není to náhoda. Zkontrolujte podrobnosti.Svatební kytice
Fotografie Unsplash.com

„Svatební kytici vyrobím sám!“

Často můžete slyšet názor, že květinářství počítají svatební kytice … dvakrát. Když květinářství uslyší, že je kytice pro nevěstu, okamžitě přidají další náklady. Ostatně obyčejná kytice stojí téměř 2krát, a dokonce 3krát méně než svatební kytice.

Mnoho lidí se pohoršuje nad vysokými náklady. Kvůli tomu sám uváže kytici a pak se diví, že to … nepůsobí takovým dojmem, a navíc to po 2 nebo 3 hodinách klesá. Někteří lidé se rozhodnou objednat si příležitostnou kytici v květinářství, nemluvě o tom, že je potřeba na svatbu. A pak se diví, že kytice, možná nádherná, je ve skutečnosti vhodnější pro svátek mého strýce než pro velkou svatební událost.

Jediná taková kytice v mém životě

Začněme tím, že svatební kytice je tou nejunikátnější kyticí v životě každé ženy. Mělo by být vybráno individuálně pro budoucí nevěstu.

– Jako květinářka s téměř 27letou praxí a titulem Mistr v oboru květinářství přikládám velký význam tomu, aby svatební kytice plnila všechny své nejdůležitější funkce – zdůrazňuje krásu nevěsty, odpovídá povaze obřadu a že hlavní postava tohoto zvláštního dne se cítí pohodlně a výjimečně.

Koneckonců, svatba je jedním z nejdůležitějších dnů v životě ženy, a to je důvod k výběru dokonalé kytice. Nejde jen o jeho vzhled, ale také … použitelnost.

Proč je svatební kytice tak drahá?
Fotografie Unsplash.com

Odolnost nade vše!

Kytice během svatebního obřadu bude bez přístupu k vodě, často při vysokých teplotách. Nevěsta to odkládá, hází a přitom se baví – kytice musí přežít všechny ty extrémní okamžiky

– Pokud jde o trvanlivost svatebních kytic, ovlivňuje to zde mnoho faktorů . Musíte použít čerstvé květiny, uspořádat je vhodnou technikou a použít specializované živiny, které pomohou rostlinám přežít toto obtížné období.

Svatební kytice = originální květinové odrůdy 

Hlavní věcí, která odlišuje svatební kytici od ostatních kytic, je to, že používá nestandardní druhy nebo odrůdy květin, např.

 • orchidej,
 • delikátní tawula,
 • hlaváč,
 • speciální odrůda růží – rostliny, které je třeba předem objednat u zahradníků a velkoobchodníků.

Jsou dražší než standardní květiny používané v běžných kyticích.

– Svatební kytice snů se často skládá z mnoha druhů rostlin a k její přípravě je třeba zakoupit mnoho balíčků různých květin, z nichž bude použito pouze několik nejkrásnějších  

svatební kytice
Fotografie Unsplash.com

Svatební kytice plná květin

Aby byla svatební kytice pohodlná a šikovná, je obvykle kompaktní a květiny jsou uspořádány blízko sebe . – Kytice je malá, navzdory skutečnosti, že v kytici je mnoho květin, a to se promítá do relativně vysokých nákladů . Pokud byste měli připravit kytici stejné velikosti, ale pro jinou příležitost než svatbu, mohli byste použít mnohem méně květin, čímž vytvoříte „volnější“ efekt. V konečném důsledku by se to také promítlo do nižší ceny.

– Nelze zapomenout na dovednosti a zkušenosti floristů. Čím jsou větší, tím více mohou ovlivnit cenu kytice – Toto je vzor opakovaný v mnoha službách – je zřejmé, že u renomovaného kadeřníka s dlouholetou praxí zaplatíme více než u začínajícího specialisty. Nesmíme zapomenout na naše náklady na provoz floristické společnosti. Skladování květin, dodávky, doprava, poplatky za energie – všechny tyto prvky nějakým způsobem také tvoří konečnou cenu svatební kytice. 

svatební kytice v bílé barvě

Čas se usadit

Každá nevěsta si zaslouží, aby se v tento důležitý den cítila výjimečně, proto musí být vše v kytici dokonale vytříbené. Na projednání všech podrobností si musíte vyhradit přiměřenou dobu – často jde o tucet nebo několik desítek e -mailů, schůzek. I to je pracovní doba floristy, na kterou se často zapomíná.

– Příprava svatební kytice rozhodně patří do prémiové kategorie. To lze ilustrovat na jednoduchém srovnání – v restauraci si mohu objednat hranolky a budou levné, ale mohu si také objednat hovězí svíčkovou se sametovou omáčkou demi glace, jejíž příprava kuchaři dříve trvala několik hodin. V tomto případě je použitý produkt mnohem dražší a čas strávený přípravou trvá déle, takže je přirozené, že za něj zaplatím mnohem více. V realitě květinářství svatební kytice rozhodně spadá do té druhé kategorie .

Děkuji za Váš čas a přejí příjemné letní dny. Pavlína

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *