Svatba v trendech pro rok 2021 – 2022

Nevěsta bez kytice? Je to docela nemožné! Svatební kytice je pověstnou „třešničkou na dortu“ v podobě každé nevěsty. Proto je důležité, aby to perfektně ladilo s šaty, ale také s hlavní myšlenkou svatby. 

Jaké květiny objednat? 

Sledujte svůj vlastní styl, aktuální trendy, sezónu, ale také … cenu. Boho nebo půvab, jaro nebo podzim, bohatě nebo střídmě – objevte sílu květinových inspirací a vyberte si kytici svých snů!

V tomto článku se dozvíte:

 • jaké svatební kytice jsou v módě v roce 2021;
 • které květiny si nevěsty nejčastěji vybírají;
 • jakou kytici zvolit pro každou sezónu;
 • kolik stojí svatební kytice;
 • jak sladit kytici s stylem nevěsty, šatů a svateb.

Svatební kytice s trávami

Romantické, poetické, s nádechem nostalgie – tráva! V této sezóně jsou absolutním hitem svatby. Sušená dekorativní tráva , zejména tráva pampy , je nejčastěji béžová nebo světle hnědá, ale můžete si také objednat růžové a fialové odstíny. Trávy dokonale splynou s kyticemi s růžemi, pivoňkami nebo eustomami . Dodá každé vybrané květině nenucenost a moderní eleganci.

Zdroj fotografií: Pinterest.com

Rustikální svatební kytice

Rustikální svatební kytice budou vycházet ze zelené a bílé barvy a barvu přidají různobarevné květy , jako by je před chvílí vytrhly z nedaleké louky. Půjde o idylické kompozice nepravidelného tvaru, které budí dojem (kontrolované!) Poruchy. Mělo by to být přirozené a bezstarostné. Všechny zelené listy a trávy, stejně jako gypsophila, slunečnice, jiřiny, vlčí máky, fialky, hřebíček a dokonce i bylinky budou fungovat v rustikálních svazcích. Kytici perfektně doplní ekologické materiály, jako je provázek nebo lněná juta .

Svatební kytice s peřím

Při výběru svatební kytice se můžete postarat také o originální a překvapivý doplněk. V roce 2021 to bude peří . To je nepochybně odvážný návrh, který dodá partě šmrnc. Pštrosí peří bude exotičtější a extravagantnější . Přirozený a jemný efekt zase zajistí menší bažantí peří . Jedna věc je jistá: svatební kytice s peřím je určitě návrhem pro nevěsty, které chtějí vyniknout.

Zdroj fotografií: Pinterest.com

Kaštanová svatební kytice

Bordó – vínová je barva pro sofistikované nevěsty. Je to barva, která se do módy vrací každých několik sezón, a jsme rádi, že ji znovu používá více nevěst, zejména na podzim a v zimě . Tento tmavý, hluboký odstín červené barvy vždy dává ženám ušlechtilost a důstojnost, i když se objevuje v akcentech, jako jsou svatební kytice. Vínové růže, karafiáty, jiřiny a pivoňky dodají sílu obrazu nevěsty. 

Zdroj fotografií: Pinterest.com

Jemná svatební kytice

Pastelové, jemné květy se zeleným základem nás v nadcházející sezóně neopustí. To je rozhodně dobrá zpráva, zejména pro ženy, které sní o jemném a lehkém tématu. Takové přírodní kytice v jasných barvách z tulipánů, gypsophily, růží nebo pivoněk budou dokonale vyhovovat romantické nevěstě a jejím vzdušným šatům. Doplňky jsou zbytečné, možná bílá stuha .

Zdroj fotografií: Pinterest.com

Minimalistická svatební kytice

Pro současné minimalisty, kteří se svatební kyticí zacházejí jako s jemným akcentem – skromné ​​kytice v neutrálních odstínech rostlin a květin s velmi jednoduchými tvary a hladkými strukturami. Mohou to být jednobarevné kytice jednoho druhu květin, ale také jediná větev ozdobného keře svázaného stuhou. Rostliny mají být samy o sobě ozdobou, takže stojí za to vzdát se citového zabarvení doplňků.

Zdroj fotografií: Pinterest.com

Kaskádová svatební kytice

Pokud nevěsta miluje květiny a chce z nich udělat klíčový prvek ve svém stylu, může zvolit velké svatební kytice, jejichž velikost není ovlivněna velikostí, ale délkou květů. Takové kytice mohou být vytvořeny z popínavých nebo zavěšených rostlin, jako je orchidej nebo amarant , ale také zakončit přední část kytice dlouhými listy a vinnou révou, které mohou dosáhnout ke kolenům nebo dokonce k nohám šatů. Při výběru tohoto typu kytice však buďte opatrní, aby květinové aranžmá nepřemohlo samotnou nevěstu.

Zdroj fotografií: Pinterest.com

Glamour svatební kytice

Glamour – snaží se zachytit krásu, půvab, a přitažlivost. Jedná se o  eleganci plnnou lesku. Proto svatební kytice ve stylu glamour bude mít dvě stejně důležité součásti: květiny a doplňky. Květy budou bílé, krémové, červené nebo kaštanové a celá kompozice bude velmi promyšlená a dokonale strukturovaná. Krystaly perly saténové stuhy umístí klíčovou tečku nad písmeno „i“ .

Zdroj fotografií: Pinterest.com

Vintage svatební kytice

Svatební kytice v retro stylu se zaměřují na květiny, nikoli na ozdoby. Vintage efekt je dosažen díky teplým barvám a směsi různých druhů květin. Mimo jiné, hřebíček , gerbery a kapradiny .

Zdroj fotografií: Pinterest.com

Jaké květiny pro svatební kytici? 10 svatební floristické hity

Pivoňky

Hodí se ke stylu: romantický, glamour, klasický, boho

Barvy: bílá, růžová, korálová, kaštanová

Frézie

Hodí se ke stylu: klasický, retro

Barvy: bílá, žlutá, růžová, fialová, oranžová, červená

Eustomy

Hodí se ke stylu: klasický, romantický, retro, půvab

Barvy: bílá, růžová, fialová, žlutá

Hřebíček

Hodí se ke stylu: vintage , romantický, rustikální

Barvy: červená, růžová, žlutá, oranžová, bílá

Gypsophila

Vhodné pro styl: rustikální , boho, vintage

Růže

Hodí se ke stylu: klasický, půvab, královský , retro

Barvy: červená, bílá, žlutá, růžová, oranžová, krémová, kaštanová 

Slunečnice

Hodí se ke stylu: romantický, rustikální, vintage

Barvy: žlutá

Hortenzie

Hodí se ke stylu: romantický, boho, klasický

Barvy: bílá, růžová, modrá, fialová

Tulipány

Hodí se ke stylu: minimalistický , retro, klasický, rustikální

Barvy: bílá, červená, růžová, žlutá, fialová, oranžová, fialová

Polní květiny

Hodí se ke stylu: vintage, rustic, boho

Barvy: vícebarevné

Květiny a roční období: Jaká kytice na jaro, léto, podzim a zimu?

Proč si vybrat svatební kytici sezonních květin? Nejprve budou takové rostliny snadněji dostupné a levnější . Důležitá bude také jejich kvalita. Speciálně dovezené květiny z celého světa nemusí přežít v dokonalém stavu. Když si však objednáte rostliny, které jsou běžně dostupné v daném měsíci, můžete si být jisti, že získáme ty dokonale vybrané a v případě potřeby je rychle vyměníme za lepší exemplář. Nakonec stojí za zmínku slovo o trvanlivosti . Exotické květiny dovážené z dalekého zahraničí nevydrží tak dlouho jako místní druhy typické pro naše klima.

Jarní svatební kytice:

 • Konvalinka
 • Bez
 • Pivoňka
 • Tulipány
 • Sasanky

Letní svatební kytice:

 • Pivoňky
 • Růže , anglické růže
 • Eustomy
 • Karafiát
 • Frézie
 • Gerbera
 • Gypsophila

Podzimní svatební kytice:

 • Jiřiny
 • Aster
 • Slunečnice
 • Delphinium
 • Vřes

Zimní svatební kytice:

 • Tulipány
 • Chryzantémy
 • Hřebíček
 • Bobule
 • Jehličnany

Kolik stojí svatební kytice?

Svatební kytice – cena 2021

Máte konkrétní rozpočet na svatební kytici? Zeptejte se v místním květinářství u svatební floristky co si za tuto cenu můžete objednat. Určitě si vyberete balíček přizpůsobený vašim finančním očekáváním.

Zdroj fotografií: Pinterest.com

svatební kytice 2020

Levná svatební kytice – stojí to za to?

Nestojí za to šetřit na svatební kytici alespoň z několika důvodů. Levnější květiny druhé třídy budou vypadat méně atraktivní a rychle uschnou. Velmi ekonomická svatební kytice dokáže zachytit „páni“ efekt i svatebních šatů z nejdražších materiálů, kterým možná nebudete během svatby věnovat pozornost, ale již si to můžete dokonale všimnout na fotkách a videu.

A konečně, svatební kytice je „speciální úkol“ kytice. Musí přežít v nepříznivých podmínkách po dobu nejméně 24 hodin. Svatba a hostina, focení, a zejména aktivní zacházení kytice – snesou ji jen velmi odolné květiny. A ty stojí víc než méně.

Pamatujte : nejvíce ušetříte, pokud si do svatební kytice vyberete sezónní květiny.

Zdroj fotografií: Pinterest.com

svatební kytice

Jak si vyrobit svatební kytici sami?

Takový důležitý prvek, jako je kytice nevěsty, by měl být svěřen zkušeným profesionálům, aby si nedělal starosti s konečným výsledkem a neztrácel čas na další činnosti před svatbou. Pokud však hledáte úspory  a chcete si kytici vyrobit sami, mám pro vás několik tipů, jak na to.

Nejprve si pamatujte, že den před svatbou byste se poprvé neměli pustit do tak náročného úkolu. Teď není čas na experimenty a je škoda, že by vám neúspěšná volba zkazila náladu v tak důležitém okamžiku.

Zvolte jednoduchá řešení tam, kde je prostor pro nedostatky. Chyby nebudou odpuštěny kouzlem nebo královskými kyticemi, protože tam je dokonalá kompozice. Na druhou stranu si můžete dovolit kontrolovaný nepořádek s kyticemi v boho a rustikálním stylu. Vyberte si své oblíbené květiny a aranžujte je v pravidelném aranžmá a pro elegantní efekt vyzdobte kytici odpovídající dekorací Možná módní hedvábná stuha v roce 2021? 

Zdroj fotografií: Pinterest.com

svatební kytice se stuhou

– Pokud sníte o elegantní kytici, která vynikne, bude látková stuha je tou nejlepší volbou – říká Alicja Ciepiel, tvůrce značky Shy Ribbons . – Taková stuha dodá květinám lehkost a vzdušnost. Stačí uvázat stuhu kolem stonků a připnout špendlík. Můžete si vybrat mezi hedvábnými a šifónovými prameny. První jsou přirozené a ušlechtilé, druhé budou dobře fungovat v rustikálním a idylickém stylu. I když si je ve skutečnosti můžete libovolně vybírat a kombinovat – eklekticismus je nyní v módě! Musíte se jen rozhodnout, jakou barvu potřebujete. 

Svatební kytice ladící se svatebními šaty

Jak si vybrat svatební kytici podle svého outfitu ?

 1. Věnujte pozornost barvě šatů . Klíč k šedobílému oblečení, protože se sněhově bílými květy se šaty mohou zdát šedé.
 2. Podívejte se na látku šatů . Pokud obsahuje květinové vzory, krajky nebo výšivky – vyberte kytici v podobném stylu.
 3. Nezapomeňte na proporce mezi tvorbou a kyticí. Například skromná kytice v mini verzi se nevejde na nádhernou princeznu – zde budou lépe fungovat větší květiny a výraznější detaily.
 4. Zachovejte stylistický soulad s oblečením. Pokud jsou vaše šaty rustikální nebo boho, hodí se vám lehký, nepravidelný svazek v neutrálních barvách.
 5. Nevynechávejte styl svědka. Vaše kytice budou podobné, takže by měly ladit jak se svatebními šaty, tak s šaty pro svědkyni a družičku.

Svatební kytice na míru pro nevěstu

Téma svatby bude záviset na preferencích nevěsty a ženicha. K tomu přizpůsobené šaty  a svatební kytice jsou velmi osobními prvky, jejichž výběr by měla ovlivňovat pouze nevěsta. Koneckonců dobře ví, co jí připadá krásné a pohodlné, což zdůrazňuje její osobnost a temperament . Například citliví romantici budou milovat jemné barvy a přírodní kompozice a příznivce kouzla – výrazné barvy, lesklé prvky a dokonalé struktury.

Klíčový význam bude mít také:

Za prvé: proporce . Vysoké nebo větší dívky by si měly vybrat působivější kytice. Na druhé straně malé – menší trsy, které je nepřemohou. 

Zdroj fotografií: Pinterest.com

svatební kytice pro nevěsty plus velikosti

Velká kytice – ideální pro vysokou nevěstu nebo nevěstu větší velikosti

Pak: typ krásy . Jemné blondýnky se světlou pletí a modrýma očima budou vypadat krásně, když držíte svatební kytici v jasných barvách, zejména v pastelových barvách. Brunetky s tmavýma očima si zase mohou dovolit hluboké odstíny.

Zdroj fotografií: Pinterest.com

svatební kytice pro brunetku

Květiny v silném odstínu růžové – ideální pro brunetku


Bílé nebo vínové, boho nebo glamour, tropické nebo polní, zdobené peřím nebo možná travinami. Svatební kytice v roce 2021 překvapí svou formou, druhem květin, barvou a stylem. Jak si vybrat své vysněné složení? Je důležité, aby to byla kytice, která bude nejen vybrána v souladu s trendy a tématem večírku, ale také zdůrazní vaši osobnost. Máte už nějaký v oku?

Jestli jste floristka nebo nevěsta, přeji příjemné brouzdání po internetu a správný výběr všech dekorací. Pavlína

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *