ROSTLINY PRO PRÁCI Z DOMOVA

Rostliny pro práci u počítače

V této podivné době musíme všichni co nejvíce pracovat z domova. Nechte rostliny, aby vám pomohly vytvořit vaše pracovní prostředí co nejklidnější a nejpříjemnější. 

Někteří mají kancelář doma stabilně. Někteří jsou nuceni pracovat z domova v době Covidu.

Věřím, že brzy se vrátíme k běžnému životnímu stylu a zpět do práce, proto nezapomeňte i na svoje pracoviště.

Protože rostliny se nabízení ve všech tvarech a velikostech, máme možnost si vybrat rostlinného společníka na stůl, na poličku, na podlahu.

Doporučuji si vytvořit rostlinné zákoutí a to hlavně proto, že zeleň v domácnosti uvolňuje stres a pomáhá nám lépe se soustředit, což je přesně to, co v tom novém období práce z domova potřebujeme.

JAK ROZŠÍŘIT SVÉ DOMÁCÍ PRACOVIŠTĚ

1: Ochrana soukromí v zelené barvě


I když je hezké sdílet domácí kancelář se svým spolubydlícím nebo partnerem, je potřeba trochu soukromí a určitý prostor pro soustředění. Naštěstí v tom můžete počítat s pomocí našich milovaných zelených společníků. Rostliny jsou ideální pro vytvoření přirozené bariéry mezi vámi a vaší kanceláří, která je také esteticky příjemná. Například kombinujte vysoké rostliny, jako je Kentia s velkými, širokými rostlinami s velkými listy, jako je  Monstera.

KENTIA

·  Umístěte rostlinu Kentia do částečného stínu.

·  Pokuste se minimalizovat koncepty.

·  Zalévejte rostlinu jednou týdně.

·  Vaše rostlina si bude mezi květnem a zářím pochutnávat na výživě pro zelené rostliny.

·  Občasné oprášení prachovkou rostlina ocení, a bude zářivá a čerstvá

Monstera

·  Monstera má ráda lehkou polohu, ale ne na plném slunci. 

Voda mírně: půda může být mírně vlhká, ale ne nasycená.

·  Hnojivo na zelené rostliny stačí jednou za čtrnáct dní.  ·  Je neobvyklé, že Monstera kvete uvnitř. Pokud se vám to stane, odřízněte květiny. Odčerpávají hodně energie z rostliny a mají docela rušivý zápach. 

2.  Zavěste své rostliny!


Je vaše domácí kancelář příliš malá k umístění rostlin na podlahu nebo na zeď? Místo toho jej zavěste ze stropu! Nad vaším pracovištěm je vždy prostor. Jste zaseknutí v práci nebo potřebujete okamžik reflexe? Lehněte si a podívejte se na své stropní umění – například Scindapsus, převislý hrách – Senecio,

Scindapsus

Tato rychlerostoucí rostlina s listy se srdcovitým tvarem, které jsou posety bílými skrvrnkami, patří k liánám a pěstuje se tak při opoře nebo v závěsu.  Při vysoké opoře může narůst až do 1 metru. Snadno se pěstuje, vyhovuje jí světlé stanoviště bez přímého slunce s vyšší vzdušnou vlhkostí, proto ji pravidelně rosíme. Zálivka by měla být přiměřená, aby substrát ani nevyschnul, ale ani nebyl přemokřený, v létě častější. Ideální teplota pro pěstování je mezi 20-24°C. Hnojíme dvakrát měsíčně.

Převislý hrách

Vypadají úplně jako malé kuličky hrášku! Díky tomu získal starček převislý (Senecio rowleyanus) svůj název. Jeho matné zelené listy rostou dokulata nahoru a do stran. Úchvatná převislá rostlina.
Péče o tuto rostlinu Senecio je tak snadná! Tato pokojová rostlina má ráda spoustu světla a dokonce snese umístění na přímém slunci. Tuto rostlinu nepřelévejte. Její zemina může trochu vyschnout.

Rypsalis

Místo pěstování: Jistě, ale ne na plném slunci.
Zalévání: V létě mírné, v zimě šetrnější, ale nenechte kořenový bal úplně vyschnout.
Zábavný fakt: Stejně jako všechny kaktusy snižuje negativní energii.
Každá rostlina, aby se zvýšila její krása, by měla být individuálně vybrána jedinečným hrncem, nádobou nebo obalem, který je k dispozici v našem obchodě.

3. Nástěnné rostliny


Co je na Plant Designu skvělé? Možnosti jsou nekonečné. Pokud váš stůl, podlaha a strop nejsou správnou volbou, můžete si udělat květinovou zeď. Vytvořte jednoduchý  závěsný květináč, jeden nebo více, abyste získali zelenou galerii. Pokud do vašeho interiéru se hodí přírodní prvky využijte techniku makrame. Návody na jednoduché základní uzly najdete na všech sociálních sítích.

Použijte rostliny – Rypsalisu. Pro jejich jednoduchost si je zamilujete. Pochází s čeledí kaktusů.

TIPY OD KONSTRUKČNÍHO DESIGNU MASTER ALEXANDER

Pokud existuje jeden člověk, který je přesvědčen, že lidé nejsou navrženi pro práci ve světě bez rostlin, je to biofilní designér Alexander Bond. Jeho mistrovská třída designu rostlin  je plná tipů, jak co nejlépe využít svůj pracovní prostor s rostlinami. Zde jsme pro vás několik zdůraznili:

  • Představte si své rostliny jako nejdůležitější prvek ve vesmíru. Jsme tak zvyklí na to, že je považujeme za vedlejší prvek, ale pokud svou domácí kancelář zaměříte na své rostliny, bude okamžitě celá oblast působit mnohem přirozenější a svobodnější.
     
  • Vyberte správnou rostlinu. Alexander souhlasí s tím, že různé rostliny vyvolávají různé emoce, a je dobré se rozhodnout, které chcete zavést do svého pracovního prostředí. Jedním ze způsobů, jak to zjistit, je představit si v klidu atmosféru, ve které chcete pracovat, a poté se vědomě rozhodnout, že s vámi bude spolupracovat přidružená rostlina.
     
  • Buďte na dotek s vaší rostlinou. Rostlina s měkkými listy u vašeho stolu je dobrý nápad, protože dotekem vás znovu spojí s přírodou.

HLAVNÍ TŘÍDA V DESIGNU ROSTLIN: PŘIPOJOVÁNÍ SE PŘÍRODOU

Uvnitř mysli biofilního designéra Alexandra Bonda

Návrhář rostlin Alexander Bond je zakladatelem společnosti Biophilic Designs , která se zabývá designem rostlin v Londýně. Ve své mistrovské třídě vysvětluje, jak nám navrhování výsadby pro naše interiéry pomáhá znovu a znovu se spojit s přírodou zdravými a pozitivními způsoby.

Alexander vysvětluje, jak přiřadit různé rostliny k vnitřním prostorům na základě jejich psychologických účinků a našich individuálních potřeb. Ukazuje také, proč musíme začít přemýšlet o rostlinách jako o živých, dýchajících designových objektech. Podívejte se na jeho video mistrovské třídy, abyste se naučili vědu o biofilii a jak sami využít jejích pozitivních účinků.

“Myslím, že vášeň pro rostliny  je základní součástí naší lidské identity ,” vysvětluje Alexander. “Chceme – musíme – znovu se spojit s přírodou, protože má obrovský dopad na to, jak vnímáme prostor kolem nás a jak se cítíme v sobě.”

HLAVNÍ TŘÍDA V DESIGNU ROSTLIN: ŽÍT KREATIVNĚJŠÍ ŽIVOT

Návrhové poradenství od Ro Co, londýnského studia výsadby interiérů

Rostlinní designéři Rose & Caro jsou mozky za Ro Co: interní výsadbové studio a instalační a psací tým  z Londýna. Ve své mistrovské třídě vysvětlují svůj kreativní přístup k životu a rostlinám.

Pokud se chcete pustit do projektu designu rostlin, ale nevíte, kde začít, podívejte se na mistrovskou třídu Ro Co. Sdílejí tipy, jak najít svůj vlastní styl designu rostlin a jak vnést kreativitu a zábavu do transformace vašeho obytného prostoru.

Rostliny mají sílu zcela přeměnit prostor,” říká Ro Co’s Rose. Není žádným překvapením, že ona a Caro využili své kreativní designové schopnosti na rostliny. Jejich posláním, vysvětluje Caro, je kreativně využívat rostliny a květináče, „aby se lidé cítili více propojeni jeden s druhým a s přírodou

MASTERCLASS V DESIGNU ROSTLIN: VYTVÁŘENÍ „WOW“ S ROSTLINAMI

Tipy a triky od návrháře rostlin Philipa van Tray

Expert na rostliny Philip van Traa je zelený designér a zakladatel Moss Amsterdam . Ve své mistrovské třídě hovoří o tom, jak používat rostliny doma k dosažení „wow faktoru“.

Pokud máte zájem zavést do svých interiérů výsadbu, máte štěstí. Ve své mistrovské třídě nás Philip provede různými způsoby, jak učinit prohlášení s rostlinami, se zaměřením na designové techniky, které máme k dispozici. Podívejte se na video o designu rostlin:

Pro Philipa je jednou z hlavních výhod navrhování s rostlinami volná ruka, kterou musí umístit dohromady mnoho různých odrůd. „Koneckonců,“ říká, „jsou všichni z přírody a není tam mnoho pravidel, která by tam platila. Nikdo nemůže říci, že se jednotlivé rostliny navzájem střetávají, a je zábavné hrát si s touto svobodou.“

Děkuji za Vaši pozornost ❤