10 otázek pro floristku / dekoratérku

Při výběru kytic na svatbu se nepočítá jen váš vkus, ale také dovednosti floristy nebo dekoratéra, u kterého si můžete objednat květinové úpravy a dekorace . Než se tedy rozhodnete pro květiny, vyberte si správného specialistu. Jaké otázky byste mu měli položit, aby jste toho nelitoval?

Otázka na květinářství, dekoratérka: Máte portfolio?

Je nesmírně důležité vidět ukázky práce floristy nebo dekoratérky, jejíž služby hodláte využívat. Díky tomu se budete moci informovat o stylu a vkusu budoucího floristy. Navíc, čím více kvalitně zpracovaných kytic, tím větší jistota, že má florista zkušenosti.Jaký styl je vám obzvláště blízký?

Kromě revize portfolia stojí za to se zeptat, v čem se sama floristka cítí nejlépe. Bude to modernější nebo romantičtější styl? Je pak snazší specifikovat všechny detaily týkající se výběru květin a doplňků.

Pomůže vám florista s výběrem správných květin?

Schopnosti floristy jsou jedna věc, ale vaše vize a styl svatby věc druhá. Je důležité, aby připravené kytice a další kompozice nejen krásně vypadaly, ale také odpovídaly atmosféře večírku. Zkontrolujte, zda vám dekoratér bude schopen poradit s výběrem nejlepších návrhů s přihlédnutím ke vzhledu místa, šatů.

Otázka na floristu a dekoratérku: Na jaké doplňkové služby se mohu spolehnout?

Kytice je jen začátek. Zjistěte, zda si můžete v květinářství objednat i další služby, například kytice družiček, korsáž, svíčky a svícny na ozdobu místnosti. Je to velmi výhodné, pokud si můžete objednat vše na jednom místě.

  • dekorace nevěsty a ženicha a květinářstvífoto: instagram.com/weddedwonderland
  • nevěsta a družičky se svatební kyticífoto: instagram.com/weddedwonderland

Zdobí floristé také sál?

Pokud by se ukázalo, že květinářství bude nejen skládat vaši vysněnou kytici, ale může se pochlubit i dekorativními dovednostmi, trefíte jackpot! Pak stojí za to zjistit, zda si můžete za příplatek půjčit svatební inventář.

Je součásti floristy zaranžovat sál a také ho odstrojit?

Před podpisem smlouvy musíte určit, kdo doručuje kytice a další květinové dekorace na místo. Je také důležité, zda vám florista pomůže zaranžovat dekorace v místě hostiny, nebo uspořádání kompozice zůstane na vaší straně.

Vyrobí floristka náhradní házecí kytici? Kolik taková služba stojí?

Pokud se jako nevěsta rozhodnete hodit kytici, objednáte si dvě podobná aranžmá, ta na vhazování může být menší. S první z nich půjdete na svatbu a druhou budete moci symbolicky hodit. Florista by měl vyrobit dvě stejné kytice, což může mít za následek další náklady.

Je možné vyrobit zkušební kytici?

Pro každý případ můžete požádat o zkušební kytici. Abyste ve svatební den nebyli zklamaní, stojí za to vědět, jaký bude efekt práce floristky a zda se splní Vaše očekávání. Tato možnost však může znamenat dodatečné náklady.

  • svatební kytice - návrh květinářstvífoto: instagram.com/weddedwonderland
  • družičky s kyticemi foto: instagram.com/weddedwonderland

Máte současně další profesní povinnosti?

Odpověď na tuto otázku ukáže, zda si na vás florista najde dostatek času. Pokud na ni nebo na něj čeká několik svateb ve stejný den, je možné, že objednávku nestihne dokončit.

Zjistěte, s kým pracuje, možná pošle kompetentní lidi, kteří budou schopni zařídit kompozici a vyzdobit sál sami. 

Jak dlouho vám bude trvat příprava objednaných dekorací a kytic?

Jak se říká – čas jsou peníze, i když v tomto případě je čas jen mír a jistota, že vše probíhá podle plánu. Při výběru floristy zjistěte, jak dlouho mu bude výroba kytic a dekorací trvat a kdy je lze vyzvednout.

Květiny je nejlepší sbírat den před svatbou, zatímco dekorace nejlépe v noci nebo ve svatební den. 

Pracuje florista samostatně nebo s týmem?

Zvláště u velké zakázky si dejte pozor na to, zda floristka pracuje sama, nebo má na pomoc lidi – což rozhodně zvyšuje šanci, že vás v žádném detailu nezklame.

Mezi její povinnosti patří nejen připravit řadu květinových dekorací, ale také zajistit, aby byl obřad nepoškozený a dobře prezentovaný.

Je to hodně práce. Tým dodává specialistovi důvěryhodnost, zvyšuje šanci na profesionální výkon služby, ale také – samozřejmě – má dopad na cenu.

Kolik je záloha a do kdy mám zaplatit za celou službu? Jaké budou náklady na dopravu?

Měli byste také prodiskutovat jakékoli finanční problémy s floristou . Je dobré vědět, jaká je záloha za poskytnuté služby a na co se můžeme po jejím zaplacení spolehnout. 

Po projednání podrobností zjistěte, jaká bude celková cena služby. Typ květinářství, který si vyberete, nakonec závisí jak na kvalitě poskytovaných služeb, tak na navrhované ceně.

  • nevěsta a svatební kyticefoto: instagram.com/weddedwonderland

Moji milí floristé a nastávající nevěsty, přeji všem dobrou spolupráci. Pavlína

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *