Videokurz – Smuteční dekorace k rakvi

800,00 

  • Po zaslání platby Vám na email přijde odkaz, přes který jsi můžete video přehrát a zároveň také stáhnout
  • Délka videokurzu – 19 minut
Kategorie:

Ukázka videokurzu:Smuteční aranžmá do kužele

Květiny jsou nejčastějšími prvky výzdoby, které nás provázejí při pořádání svateb, oslav výročí, narozenin a mnoha dalších akcí. Je také nedílnou součástí smutečního obřadu, jehož příprava zahrnuje kromě mnoha dalších důležitých detailů, také výběr květinového prostředí.

Květiny jsou jakýmsi symbolem. S jejich pomocí můžeme projevit patřičné emoce, kupř. touhu, lásku nebo úctu také k zesnulému.

Výběr květin

Jaké květiny na pohřeb zvolíme, je věcí individuálních preferencí. Neexistuje jediný druh, který by byl zvláště doporučován nebo zakázán. Je však snadné si všimnout, že se nejčastěji zaměřujeme na tradici a praktičnost a vybíráme květiny, které jsou nejoblíbenější a zároveň nejtrvanlivější. Obvykle se zaměřujeme na květiny v tlumených odstínech, jako je jemná červená, bílá nebo béžová. Dobrou volbou jsou také květy fialek, které podtrhnou vznešený charakter obřadu.

Druh květin

Diskutabilní je i druh květin – umělé nebo živé?

Především je třeba připomenout, že umělé květiny, se kterými se dnes můžeme setkat, se velmi liší od těch z dob před několika lety. To vše díky technologii, která se hodně vyvíjí. Některé umělé květiny vypadají prakticky identicky jako živé květiny, někdy je až těžké je rozlišit.

Umělé květiny se stále častěji používají k výzdobě domácností, svatebních a konferenčních místností. Jejich velkou výhodou je vysoká odolnost. Umělé květiny jsou ideální pro pohřební obřady, které se konají v zimě. Například při silném mrazu živé květiny rychle uschnou a ztratí svou uměleckou hodnotu, zatímco umělé květiny se vždy stanou ozdobou.

Videokurz Vás provede technikou zhotovení dokonalého květinového kužele.


Program videa:
  • Příprava materiálu
  • Použití oasisu
  • Vyztužení květů
  • Propočet rozmístění květů
  • Aranžování květů
  • Závěrečné úpravy

Jak stáhnout videokurz
1. Po zaplacení a potvrzení platby Vám příjde informační mail.
2. V dalším e-mailu Vám přijde informace ke stažení videa – vzor je uveden níže.

Přeji příjemných naučných 19 minut inspirace.  Pavlína