,

Věnce s Robertem – 29. 10. 2023 Ostrava

10.000,00 

Věnce všech podob

Datum: 28. 10. – 29. 10. 2023  – sobota, neděle

Katalogové číslo: senior11-1 Kategorie: , Štítek:
Věnce všech podob

 

Dekorační věnec se dobře vyjímá v jakémkoli ročním období.

Málokdy si dnes uvědomujeme, jak hlubokou symboliku má kulatý tvar věnců. Představuje neustálý návrat téhož, nesmrtelnost lidské duše i sluneční a vegetativní cyklus. A proto se také hodí k oslavě příchodu každého nového ročního období.

Aranžování květin rozlišuje typy věnce podle způsobu tvorby – vypichovaný, skobičkovaný, omotávány, propletaný, lepený, navlékaný,  vitý  ……..

Aranžování  rozlišuje typy věnce podle způsobu požití barev.

Aranžování  rozlišuje typy věnce podle způsobu tvorby korpusu.

Důležitý aspekt věnců je jeho přízdoba, nemůžeme věnec zdobit bez zásadních termínů a principů.


Kdo je FLORISTA SPECIALISTA ?

Profesionál v této oblasti – floristi využívají veškeré své řemeslné zpracování k tomu, aby vytvořili květinovou výzdobu, kterou sami navrhli. Díky zkušenostem a technikám dovedli své práce k originalitě. Jejich vkus je také ovlivněn módními styly, které v současnosti převládají ve floristice, a ty se často mění, proto musí být ve střehu.

Florista na vyšším stupni – specialista, je výtvarník s vlastním projektem, který je ve všech směrech zpracovává k originalitě. Sleduje veškeré módní trendy v bytovém designu, v módních trendech. Vyhledává výzvy a učí se novým technikám. Nebojí se prosadit ve své profesi.

Floristické trendy jsou zdrojem informací a inspirace pro květinářství.


Co je důležité při vytváření floristických kompozic?

 

Dobrý Florista musí mít rozsáhlé znalosti, aby kompozice, které vytvořil, byly nejen atraktivní a krásné, ale také trvanlivé a šité na míru očekávání klienta. Proto je důležité, aby florista dobře znal různé druhy květin, které mohou být použity v jeho dílech, a měl estetický a umělecký smysl. Schopnost vybrat barvy nebo zajímavou kombinaci květin s doplňky je důležitá. Floristika vyžaduje rozsáhlé znalosti a kombinuje prvky přírody a umění.


Pro koho je workshop určen?

Především pro zkušenější floristy, kteří potřebují rozvíjet svoji ekonomiku, potřebuji pracovat efektivně s těmi nejlepšími výsledky. Pro ty, kteří se potřebuji dostat o další stupně výše. Pro ty, kteří se nebojí nových trendů ve floristice a sebou přinášejí novou filozofii.

Pokud chcete rozvíjet svoji kariéru v tomto směru a jste začátečník, můžete se přidat. Dostanete zkušeného floristu k ruce, který Vám bude vypomáhat.


Co budete umět za 2 dny floristické školy?

Budete plní nových informaci. Práce, z kterých jste měli obavy se Vám stanou samozřejmostí. Vyvarujete se spoustě chyb, které jste doposud dělali. Usnadníte si práci díky novým technikám. Získáte sebevědomí. Naučíte se ekonomicky prodávat svoje návrhy a konečné práce.

Floristika je životní styl mezi květinami a jinými rostlinami, jejich neustálé pozorování, komunikace s nimi a obdivování jejich krásy. V mysli opravdového floristy se neustále objevují nové nápady pro jejich použití v interiérovém designu.

Je jedno jestli to je Vánoční floristika, svatební, věnce, interiéry …… vše vyžaduje vědomosti a techniky, bez kterých se nebudete posouvat dopředu.

Floristika je životní styl mezi květinami a jinými rostlinami, jejich neustálé pozorování, komunikace s nimi a obdivování jejich krásy. V mysli opravdového floristy se neustále objevují nové nápady pro jejich použití v interiérovém designu.

 • Kde se je naučit?
 • No přece od nejlepších z nejlepších.
 • Na Vašich hodinách to bude – mistr floristika Robert Rafal Milkowski.

Dva dny se budeme věnovat právě netypickému seskupení rostlin pomocí aranžování. 


Co je hlavní cíl:

 

Formy věnců – tvary, techniky.

Směr – směr použití dekorativního materiálu, který má své zákonitosti.

Symbolika – není věnec jako věnec. Každý interiér ( příležitost, místo ) si vyžaduje správné přizpůsobení věnců,

Svíčky  – rozměry, barvy a tvary – naučte se je správně použít.

Naučte se techniky zhotovení vlastních korpusů. Nepoužíváme polotovary !!!! Florista je výtvarník !!!!


PROGRAM :

 1. Význam věnců
 2. Využití věnců
 3. Techniky věnců
 4. Konstrukce pro věnce
 5. Věnce dekorativní

Důležité:
 • Datum: 28. 10 – 29. 10. 2023 –  sobota, neděle
 • Cena : 10 000,- Kč. 
 • Hodiny: 9:00 h – 17:00 h
 • Občerstvení: – v době výuky bude k dispozici káva, čaj, voda.
 • Nářadí: – Každý účastník si přinese svoje nářadí – štípací nůžky, zahradnické nůžky, nůž na květiny, nůžky na textilii.
 • Místo: – Ostrava Přívoz, Teslová 1117/2D
 • Certifikát : Flower Academy  s.r.o.
 • Lektor: Robert Milkowski
 • Tlumočník: Pavlína Vitková
 • Kontakt: +420 608 861 612
 • Email: [email protected] 

Těšíme se na Vás. Robert a Pavlína

Vyberte z nabídky

10 000, Benefit Plus, Bude Hrazeno Edenred – Compliments, Multi, Multi FKSP, Academika, e-Ticket, Bude hrazeno Sodexo – Fokus Pass, Dárkový Pass, Flexi Pass, Flexi Pass Card, Bude hrazeno Up – Unišek, Unišek +, Cadhoc, Gallery Beta