Florista Specialista – aranžování – 4.9. 2021 – Ostrava

8.400,00 

Datum4.9. – 5.9. – 6.9. 2021    sobota-neděle-pondělí

Dostupnost: 8 skladem

Katalogové číslo: senior4 Kategorie: Štítek:
Aranžování

 

Aranžování květin a květinové dary nebo ozdoby jsou známy snad ve všech kulturách. Už v starověkém Egyptě patřily na hodovní tabule ozdobné nádoby s kyticemi a girlandami květin, které pravděpodobně sloužily k provonění vzduchu.

Skladba aranžérské kompozice se obecně řídí stejnými výtvarnými pravidly jako kterékoliv jiné umělecké dílo. V hledání východisek pro přesně roztřídění a zařazení velmi různorodých prací zahradních architektů lze použít jednak přisouzení podobnosti díla k nějakému způsobu úprav květin v historickém období, ke kterému se často vztahuje i interiér kterého je aranžmá doplňkem, ale lze použít i třídění podle stylu aranžování květin. Styl můžeme jinými slovy označit jako způsob tvorby. a značí výraz díla při práci s rostlinami a jejich částmi. Současné aranžování rozeznává tři základní aranžérské.

Evropské způsoby práce s květinami se poněkud liší od stylů typických pro některé asijské země, kde je dán někdy větší důraz na symboliku a náboženské stylizace práce s dekoračním materiálem jehož umístění nebo druhu bývá častěji dáván nějaký atribut nebo symbol.

V evropské kultuře zůstalo aranžování květin více dekorativní a výtvarnou záležitostí. K těmto úkonům jsou nezbytné techniky zpracování různých stylů a tvarů. 

Aranžování květin jest vysloveně výtvarným uměním. Kdo nemá vkus a umělecky tvořivý talent samostatně nedosáhne nikdy ničeho pěkného a musí pracovati podle vzoru. Naproti tomu však nadaný florista tvoří hravě a s rozkoší stále něco nového.

Pracovat podle vzoru a tak se učit aranžerského umění je první krok dopředu. Pokud ovšem nevíte jak a proč tak máte pracovat, výsledek bude vždy nepřijatelný.


Kdo je FLORISTA SPECIALISTA ?

 

Profesionál v této oblasti – floristi využívají veškeré své řemeslné zpracování k tomu, aby vytvořili květinovou výzdobu, kterou sami navrhli. Díky zkušenostem a technikám dovedli své práce k originalitě. Jejich vkus je také ovlivněn módními styly, které v současnosti převládají ve floristice, a ty se často mění, proto musí být ve střehu.

Florista na vyšším stupni – specialista, je výtvarník s vlastním projektem, který je ve všech směrech zpracovává k originalitě. Sleduje veškeré módní trendy v bytovém designu, v módních trendech. Vyhledává výzvy a učí se novým technikám. Nebojí se prosadit ve své profesi.


Co je důležité při vytváření floristických kompozic?

 

Dobrý Florista musí mít rozsáhlé znalosti, aby kompozice, které vytvořil, byly nejen atraktivní a krásné, ale také trvanlivé a šité na míru očekávání klienta. Proto je důležité, aby florista dobře znal různé druhy květin, které mohou být použity v jeho dílech, a měl estetický a umělecký smysl. Schopnost vybrat barvy nebo zajímavou kombinaci květin s doplňky je důležitá. Floristika vyžaduje rozsáhlé znalosti a kombinuje prvky přírody a umění. Vánoční dekorace jsou důležité nejen pro ekonomiku floristy, ale i pro jeho reklamu.

Je jedno jestli to je Vánoční floristika, svatební, věnce, interiéry …… vše vyžaduje vědomosti a techniky, bez kterých se nebudete posouvat dopředu.


Pro koho je workshop určen?

 

Především pro zkušenější floristy, kteří potřebují rozvíjet svoji ekonomiku, potřebuji pracovat efektivně s těmi nejlepšími výsledky. Pro ty, kteří se potřebuji dostat o další stupně výše. Pro ty, kteří se nebojí nových trendů ve floristice a sebou přinášejí novou filozofii.

Pokud chcete rozvíjet svoji kariéru v tomto směru a jste začátečník, můžete se přidat. Dostanete zkušeného floristu k ruce, který Vám bude vypomáhat.


Co budete umět za 3 dny floristické školy?

 

Budete plní nových informaci. Práce, z kterých jste měli obavy se Vám stanou samozřejmostí. Vyvarujete se spoustě chyb, které jste doposud dělali. Usnadníte si práci díky novým technikám. Získáte sebevědomí. Naučíte se ekonomicky prodávat svoje návrhy a konečné práce.

Floristika je životní styl mezi květinami a jinými rostlinami, jejich neustálé pozorování, komunikace s nimi a obdivování jejich krásy. V mysli opravdového floristy se neustále objevují nové nápady pro jejich použití v interiérovém designu.

 • Kde se je naučit?
 • No přece od nejlepších z nejlepších.
 • Na Vašich hodinách to bude – mistr floristika Robert Rafal Milkowski.
 1. Zpět k základům floristiky (jen na oživení)
 2. Oswaldův kruh – barvy nejen ve floristice
 3. Uspořádání materiálu v dekoracích
 4. Rozptýlení materiálu v celkové dekoraci
 5. Styly a významy dekorací
 6. Pravidla pro dekorace stolů
 7. Zařazení stylů aranžování v praxi

Florista Specialista – Aranžování –  v projektu se zaměříme na podporu provozování floristické společnosti. Neustále sledujeme běh floristiky a poptávku zákazníka – víme jak, a řekneme Vám, jak zůstat umělcem a komerčně být TOP.


Důležité:
 • Datum4.9. – 5.9. – 6.9. 2021    sobota-neděle-pondělí
 • Hodiny:  9:00 h – 17:00 h.
 • Cena : 8400,- Kč.  Pro studentky, které se  zúčastnily už z některých předešlých kurzů cena 7 700,- Kč
 • Ubytování: – https://www.ubytovnanerudova.cz/ 300,- den. Absolvent si ubytování zajišťuje a vyřizuje na své náklady osobně.
 • Občerstvení: – v době výuky bude k dispozici káva, čaj, voda.
 • Nářadí: – Každý účastník si přinese svoje nářadí – štípací nůžky, zahradnické nůžky, nůž na květiny, nůžky na textilii.
 • Místo: – Ostrava Přívoz, Teslová 1117/2D
 • Certifikát : Flower Academy  s.r.o.
 • Lektor: Robert Milkowski
 • Tlumočník: Pavlína Vitková
 • Kontakt: +420 608 861 612
 • Email: [email protected]

Těšíme se na Vás. Robert a Pavlína