Florista Aranžér – 300 hodin – profesní certifikace

8.000,00 77.500,00 

Katalogové číslo: - Kategorie:
Autorizující orgán:  Ministerstvo zemědělství: kód – 41-125-M
Kvalifikační úroveň NSK – EQF: 4
K maturitní zkoušce v oboru vzdělávání Zahradnictví kód: 41-44-M/01,  kód: 41-44-L/51,
lze být připuštěn po předložení osvědčení o získání profesních kvalifikací: Florista aranžér / floristka aranžérka (kód: 41-125-M)

Úplné profesní kvalifikace Úplnou profesní kvalifikaci Zahradnický technik (kód: 41-99-M/14) lze prokázat předložením osvědčení o získání  profesních kvalifikací:     Florista aranžér / floristka aranžérka (kód: 41-125-M)

Akreditovaný kurz Florista aranžér/Floristka aranžérka lze hradit z fondů EU a také po schválení Úřadem Práce


 Co očekávat od školního roku  

Florista aranžér / Floristka aranžérka


Nově otevřeny certifikovaný kurz – Florista Aranžér

Prvořadým cílem programu Florista Aranžér a hnací silou akce je podporovat, rozvíjet floristiku a kulturu darováním květin. Chceme zlepšit stav našich floristů, dekoratérských firem a podniků souvisejících s floristickým průmyslem.
 

Jak v dnešní době provozovat květinářství?

Tuto otázku si klade mnoho květinářů – ti, kteří si květinářství jen chtějí otevřít, i ti, kteří ho už léta mají, ale neustále hledají nová řešení. Často si někdo, kdo si otevře květinářství, myslí, že je to dobrý a jednoduchý nápad, jak vydělat peníze. Že je to hezké, příjemné, voňavé a udělat dekoraci znamená, že do čeho dáte květiny, to vypadá dobře. Ale to nejsou ty časy. Pokud jste OSVČ a máte kamenný obchod s květinami – nemůžete vydělávat peníze pokud ho vedete sami. Pokud chcete přijmout a udržet zaměstnance, musíte se zaměřit na kvalitu. Na trhu je velká dostupnost a na netu se můžeme podívat a vyhledat cokoli, jak by mohlo vypadat to co se Vám líbí. Proto lidi dnes nezajímá klasika, hledají nové a nové, zajímavé dekorace. Lidé hledají to nejlepší, to co není na sociálních sítích. Buď mám malinké květinářství, které sám vedu na principu: „Uklízím si sám, nemám čas, jsem unavený“, nebo si otevřu firmu, mám zaměstnance a je to byznys.
 

Jak se připravit na takový byznys?

Můžu ze svých skušeností doporuč neustále se vzdělávat a mít růstové myšlení. Nevím, ale přijde mi, že takový člověk by měl jít nejdřív na více hodinový workshop a naučit se základní techniky floristiky. Hlavně musí vědět jak vykonávat a zpracovat požadavky klientů v té nejlepší kvalitě. Je to práce, která si většinou bere každý volný den i čas na rodinu. Pro ženu je to neuvěřitelně těžká práce. Musíte to milovat, abyste přežili. Je na místě postavit se pevně nohama na zem, abyste si uvědomili, jaké to je, když musíte být v pohotovosti, jak těžké je oddělit tuto práci od života a udělat si pro sebe nějaký prostor, volný čas.
Lidé se často bojí dělat změny. Dělají to, jen když je to nutné, když vědí, že jejich podnikání v současné podobě nepřežije. Dokud však nemusí, zůstávají u toho, co se naučili a nesnaží se to změnit. Začněme tím, že předpoklad, že něco není proměnlivé, je již chybný předpoklad. Vše je proměnlivé, floristický trh nevyjímaje a my se neustále bojíme něčeho, co neznáme. Pokud tyto změny nastanou nezávisle na nás, pak se jim, ať už chceme nebo ne, musíme přizpůsobit. Je však mnohem obtížnější zavádět změny vlastními silami, protože to znamená převzít odpovědnost za svá vlastní rozhodnutí. Kromě toho změna přináší riziko a svým způsobem i ztrátu. Ztráta, protože když něco měníme, obvykle se musíme jedné věci vzdát, abychom měli jinou..
 

Jak vypadá odpovědnost za vlastní rozhodnutí v praxi, v podnikání?

Představte si, že mám květinářství 40 metrů a prodávám květináče za 150,- Kč. Vydělám dost na udržení tohoto bodu? Ne!!! Kdybych měl velký sklad a náklady na pronájem byly haléře, tak bych na tom mohl vydělat. Pokud je moje květinářství v oblasti s vysokým nájmem, obchodování s levnými produkty mi nevygeneruje dostatečný obrat, abych si takový obchod mohl udržet. Musím se tedy rozhodnout, kdo je moje cílová skupina, kdo jsou moji klienti, jaký produkt jim nabízím a za jakou cenu. Také musím dát více do zboží. V konečném důsledku ponesu důsledky tohoto rozhodnutí, to je moje zodpovědnost.
 

Vyvinout strategii a důsledně se držet rozhodnutí, která učiníte.

Ale do jakého bodu důsledně? Pokud jsem se pro něco rozhodl, ale chci od toho ustoupit, tak co? Nemusí to být vůbec konzistentní. Když mlátím hlavou o zeď a nejde to, tak si musím najít jinou zeď a začít do ní bouchat. Jdeme stále stejnými cestami a děláme stejné věci a očekáváme jiný výsledek. A to je špatně. Důsledně se držíme svých rozhodnutí, ale s předpokladem, že se změní trh, změníme sami sebe a změní se i naše potřeby. To není míněno jako oběť kvůli rozhodnutí, které jsem před časem učinil. Uzavřel jsem smlouvu sám se sebou, a pokud ano, mohu ji změnit. Dělám to, protože poslouchám sám sebe a dovoluji si dělat chyby, měnit se, vyvozovat závěry, opustit to, co mě nepodporuje a neslouží mi.
 
Takže změny, změny, změny

 

Upřímný rozhovor se sebou samým, rozhodnutí, zodpovědnost za rozhodnutí, láska k sobě a odpuštění si, když selžeš. Neexistuje neúspěch. Je to další výzva, jak vylepšit svoje návrhy a plány. Nenechte se odradit. Pokud něco přijmeme, například že chceme změnit návyk, nesmíme se bičovat za něco, co se nepovedlo. Neudělali jsme, co jsme plánovali?. Místo starostí se rychle vraťme na cestu, kterou jsme si zvolili. Je důležité mít k tomu pozitivní postoj. Díky tomu rychleji rozvineme tuto druhou přirozenost a změníme své staré návyky.

Podpořte svůj byznys novými techniky floristiky. Staňte se nejlepší z nejlepších.

Na hodinách Roberta floristika se pro Vás víc otevře, usnadní Vám práci, ušetří čas.


♥   V úpravách květin aranžováním dochází k neustálému pokroku, především vlivem nového používání dostupných technologií.
♥  Lektor se rád podělí o své rozsáhlé znalosti a nabyté zkušenosti. Poskytuje praktické rady a učí triky, které se hodí při práci v oboru floristiky.
♥  Schopnost správně vybrat rostlinný materiál pro vytvoření rostlinných dekorací v závislosti na stylu a typu kompozice, příležitosti, ročním období a podmínkách prostředí.
♥  Ziskání znalostí v oblasti floristiky a botaniky, znalost péče o rostliny a schopnost poradit klientům. ♥  Provádět kalkulace nákladů a profesionální zákaznický servis.
♥  Schopnost vytvářet rostlinné dekorace, od malých kompozic až po prostorová řešení.
♥  Mistrovský kurz je zaměřen na lidi s titulem Florista, nebo se zkušenosti v květinárství a jinou práci související s květinami. Odborná praxe není podmínkou.
 

⇔ Čeká Vás dvanáct sjezdu vždy po dva dny za sebou jdoucích. Projdete vnitřní změnou postavenou na pevných základech znalostí a dovedností.

Lektorem, který Vás bude provázet celých 300 hodin je Robert Miłkowski √- Uznávaný a významy florista ve světě. √ – Nyní pracuje pro firmu Green House v PL. √ – Green House a Flower Academy mají vzájemnou smlouvu o spolupráci v oblasti floristiky. √ – Jsem vděčná, že spolupráce s Green House souvisí s lektorstvím Roberta Miłkowskiego v mé škole Flower Academy. √ – K řešení plynulé výuky jsem zajistila tlumočníka do českého jazyka.
Po složení zkoušky obdrží každý student certifikát profesní kvalifikace Florida aranžér/Floristka aranžérka (kód: 41-125-M) spolu s osvědčením podle vyhlášky Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy o dalším vzdělávání v mimoškolních formách. Profesní certifikát je platný v celé EU. Zkouška je korunována krásnou a elegantní výstavou diplomových prací v prestižních výstavních prostorách.

Přihlaste se a rozkvetete s námi!


Program

   
Organizace a řízení floristického provozu
Navrhování vybavení květinového studia a vazárny
Určování a posuzování využitelnosti rostlinného i pomocného materiálu
Charakteristika pokročilých technik, stylů a estetických zákonitostí při aranžování květin
Aranžování výlohy květinového studia
Tvorba svatební vazby
Aranžmá vazačského výrobku na netradiční téma
Aranžování exteriéru s důrazem na volbu materiálu
Používání nádobových rostlin v interiéru
Řízení a odborné vedení pracovníků zajišťujících floristicko aranžérské práce
 

Termíny sjezdů

ROK 2023 7. 1. – 8.1.  Sobota – Neděle ♣  Proč potřebujeme marketing v květinářství ♣  Projektová dokumentace rostlin


18. 2. – 19. 2.  Sobota – Neděle ♣  Dekorace výloh ♣  Fito Desing – pokojové


11. 3. – 12. 3.  Sobota – Neděle ♣  Kytice  ♣  Kytice v konstrukcích


25. 3. – 26. 3.  Sobota – Neděle ♣  Dekorace stolu a interiéru


22. 4. – 23. 4. Výlet do Holandska  – na náklady studenta


6. 5. – 7. 5.  Sobota – Neděle   Kvalita + ekonomika, svatební kytice


15. 7. – 16. 7.  Sobota – Neděle ♣  Kvalita + ekonomika, svatební kytice


26. 8. – 27. 8.  Sobota – Neděl ♣  Smuteční floristika ♣  Interiér smuteční floristiky


2. 9. – 3. 9.  Sobota – Neděl ♣  Floristika v Krakově PL


23. 9. – 24. 9.  Sobota – Neděle ♣  Dušičky


28. 10. – 29. 10.  Sobota – Neděl ♣  Věnce ♣  Vánoce


18. 11. – 19. 11.  Sobota – Neděl ♣  Příprava na zkoušky – Student si zvolí projekt a materiál potřebný k realizaci si pořizuje na svoje náklady za velkoobchodní ceny.


9. 12. – 10. 12.  Sobota – Neděle ♣  Zkoušky – materiál na zkoušky zajistíme za velkoobchodní ceny na náklady studenta.


Co zahrnuje cena ? Školitel : Robert Rafal Milkowski – mistr světové floristiky Prošel pády a růsty, podělí se o své zkušenosti ze své třicetileté praxe. Učme se od nejlepších 👍


Důležité !!!!! Místo: Flower Academy s.r.o., ul. Teslová 1117/2d, Ostrava Přívoz Hodina : začínáme vždy od 9:00 – 17:00 Lektor: Robert Rafal Milkowski Překlad:  Pavlína Vitková Cena: 77 500,- Platbu můžete rozdělit :

  1. 2 x á 38 750,-
  2. 4 x 19 375,-
  3. Každý sjezd á 8 000,-

V případě neukončení plánovaných sjezdů:

  1. Od celkové  zaplacené částky 77500,- – bude vracena částka ve výši 7 500,- za nedokončené dvoudenní sjezdy
  2. Od částky 38 750,- – bude vracena částka ve výši 6800,- za nedokončené dvoudenní sjezdy
  3. Od částky 19 375,- – bude vracena částka ve výši 5 800,- za nedokončené dvoudenní sjezdy

Pokud Vaše absence bude delší než dva sjezdy, nebudete připouštění ke zkoušce.


Zkoušky budou z písemného testu, ústní zkouška a závěrečná praktická část.


Na všechny kurzy lze uplatnit : Od společnosti   Up  : Unišek, Unišek +, Gallery Beta, Cadhoc : Od společnosti  Edenred : Compliments, Multi, Multi FKSP,  Academica, e-Ticket Od společnosti  Sodexo : Fokus Pass, Dárkový Pass, Flexi Pass, Flexi pass Card Od společnosti Benefit Plus


 

Vyberte z nabídky

19375, 38750, 77500, 8000