Zajímavosti pro zákazníky i pro Vás samé

KTERÉ KVĚTINY BYSTE MĚLI DÁT V JAKÉ SITUACI?

Od vyznání lásky k vyjádření podpory

Někdy může být obtížné vyjádřit slovy, co cítíte. Květiny vám mohou pomoci! Byly dány od starověku, když slova selhávají nebo když potřebujete číst mezi řádky (nebo okvětními lístky).

Od vyznání lásky k vyjádření podpory: čtěte dál a objevte květiny, které vám pomohou sdílet veškerou vaši vřelost a podporu, když sami nemůžete najít slova.

CHRYZANTÉMA

V Asii je chryzantéma po staletí velmi populární. Tak populární, že i císařská rodina a později vláda přijala květinu jako symbol dlouhého života. Název chryzantémy pochází z řečtiny: chrys, což znamená zlato, a hymna, což znamená květina. Je to dokonalá květina, která ztělesňuje podporu někoho z izolace, přeje štěstí a zaručuje moudrý a dlouhý život. Pokud je někdo osamělý nebo pokud mu chcete popřát dobré zdraví, může to být květina, která vám pomůže předat vaše poselství.

KARAFIÁT

Bílé a růžové karafiáty symbolizují nehynoucí a bezpodmínečnou lásku matky k jejímu dítěti a jsou květinou, kterou se dává na Den matek již více než sto let. Karafiáty jsou proto také vhodnou květinou v případě ztráty dítěte, jako je potrat nebo narození mrtvého dítěte.

TULIPÁN

Mohl by někdo z vašich přátel použít nějakou ochranu v těchto turbulentních časech? Pak jim dejte tulipány. Tulipán býval nazýván Božím květem a symbolizoval ochranu a duchovní růst. Barva tulipánu může také určit zprávu, kterou chcete předat. Například červené tulipány představují divokou lásku a černé tulipány jsou způsobem, jak říci: “Miluji tě tak moc, že jsem připraven obětovat všechno”.

ALSTROEMERIA

Alstroemeria symbolizuje dlouhotrvající přátelství, a proto je to perfektní dárek k oslavě krásného přátelství. Všech šest okvětních lístků alstroemeria představuje cennou kvalitu: porozumění, humor, trpělivost, soucit, rozhodnost a respekt. Který okvětní lístek představuje jaký význam, je na vás, abyste si vybrali. Je to květina, která říká: “Jsem tu pro tebe, vždycky”. Ať už je přítel v jakékoli obtížné situaci, tato květina tu bude vždy pro něj i pro vás.

DRUH ROSTLINY

Pokud chcete mít jeden z nejlepších dnů vašeho roku, nebo vaši prarodiče potřebují podporu lásky, proč si nekoupit velkou kytici aster. Kromě podzimní radosti představují i šťastné stáří. Ať tak či onak, jsou skutečným posilovačem nálady! Zajímá vás, jak mohou květiny podpořit seniory?

V roce 2004 provedl tým evolučních psychologů na Rutgers University výzkum zdravotních účinků květin na starší lidi. Jejich pozoruhodná zjištění ukázala, že květiny skutečně dělají staré lidi cítit lépe, pomáhají zmírnit depresi a stimulovat paměť ve více než 60. letech. Jsou to všechno nesmírně pozitivní zprávy.

Květiny dávají podporu starším lidem | funnyhowflowersdothat.co.uk

VĚDECKÉ ZKOUMÁNÍ

Více než 100 starších lidí bylo rozděleno do dvou skupin. Testovací skupina dostala květiny jako dary a kontrolní skupina ne. Účinky těchto setkání s přírodou v podobě kytice květin pak vědci zkoumali. Na konci šestiměsíčního procesu oznámili tři hlavní objevy:

  1. Květiny snižují pocity deprese: účastníci studie prokázali významné zvýšení štěstí a pozitivnější náladu ve společnosti květin.
  2. Květiny stimulují paměť: staří lidé s květinami ve svém prostředí si vedli lépe v každodenních paměťových úkolech a zažili více a bohatší osobní vzpomínky.
  3. Květiny podporují sociální kontakt: ti, kteří dostali květiny, se znovu spojili se starými přáteli a rozšířili svůj společenský kruh o sousedy, podobně smýšlející lidi a pečovatele.

MODRÝ BODLÁK

Dalo by se říci, že bodlák symbolizuje život. Kombinace měkkého květinového srdce a trnitých listů ukazuje, že život má šťastné i smutné období, což znamená, že darování této květiny může být v mnoha situacích velmi vhodné.

CALLICARPA

Fialové květy symbolizují důstojnost, přípravu, vážnost a smutek. To dělá fialovou kalicarpu vhodnou květinou, kterou můžete dát blízkým příbuzným, kteří pořádají pohřeb, aby věděli, že jste tu pro ně. Je to však také vhodná květina pro mnoho dalších situací, kdy slova nedokážou přijít s odpovídající odpovědí.

CYMBIDIUM

V Číně je Cymbidium dárkem pro přátele. Květina je symbolem cenného a respektovaného přátelství. Krásné v kombinaci s alstroemerií! Je to perfektní květina, která dá přátelům vědět, že jste tu pro ně.

RŮŽE

Samozřejmě, růže znamená lásku, ale nemůže být růže bez trní. Trny symbolizují, že život ne vždy přichází růže, což znamená, že růži můžete použít nejen k vyjádření lásky, ale také k prokázání své empatie v těžších časech. Věděli jste, že každá barva má také svůj vlastní význam? Červená znamená lásku, bílá čistotu, růžová vděčnost, oranžová ocenění a žlutá spojení.

BOUVARDIA

Pokud jste pro něco nadšeni, bouvardias jsou vaši nejlepší přátelé. Špičaté květiny připomínají malé trumpety, které pomáhají rozeznít vaše nadšení do světa. Sežeňte si pár větví v domě, dejte je do vody a nechte je dělat, co chtějí.

JIŘINA

Láska má ve světě květin mnoho překladů. Například růže jsou nespornými symboly romantiky a lásky. Ale věděli jste, že Jiřina symbolizuje “navždy tvoje”? Pokud jste navždy odevzdali své srdce, oslavte to velkou kyticí jiřin. A věděli jste, že Dahlia je jednou z Aktuální trendy květiny?