Rok 2022 má zelenou

Krásný rok 2022 = (zdraví + láska + peníze) x štěstí

Já Vás zdravím a od srce přeji vše neeeeej v Novém Roce 2022

Pro dobrý rozjez jsem nezapomněla pro Vás nachystat dárečky.

Kdo z Vás se bude chtít registrovat na můj kurz v roce 2022

Napište prosím do poznámky 202230 tento kód.

Klasicky se zaregistrujte a neplaťte!!!!!

Dodatečně Vám zašlu mail s novou fakturou k platbě, která bude ponížená o 30%

Tento novoroční dárek bude platit do 30.1.2022

Pro zimní večery také něco na čtení. Možná Vám čtení bude inspiraci pro doma, možná v obchodě, nebo na workshopech.

Přiznejme si, že zima je šedivá a fádní, a bez vánočního stromku, který nás uvnitř rozveseluje září světýlek a dekorací, může být situace trochu nešťastná. Naštěstí na tento sezónní spánek existuje lék – zelená energie.

Bílozelený lopatkovec je krásná, odolná rostlina a čistí vzduch, a proto je nezbytná pro stylový trend této sesóny. S tímto závěsem mu uděláte u Vás doma poutavé místo. Výsledek vás bude nejen bavit, ale také si ho užijete.

KROK 1

Odřízněte kus papíru diagonálně uprostřed, od levého horního rohu k pravému dolnímu rohu a použijte jej jako šablonu. Tu položte na jelenici a nařízněte kůži kolem šablony. Ujistěte se, že začínáte od okraje, protože z jednoho kusu kůže možná budete schopni vyřezat více tvarů.

KROK 2

Přeložte krátkou stranu na dlouhou stranu a pomocí děrovačky vytvořte otvory na okrajích kůže v přímé linii.

KROK 3

Ze zbytků kůže ustřihněte dlouhý pruh o délce cca. jeden centimetr široký. Proplétejte proužek otvory opakovaným pohybem nahoru a dolů a konec přivažte k hornímu otvoru. Nechte kus níže viset dolů. Sáčky můžete spojit k sobě přivázáním proužku k bodu dalšího sáčku.

KROK 4

Zavěste závěs ze stropu. Nyní umístěte plastový sáček kolem květináčů lopatkovce a umístěte rostliny do sáčků. Tímto způsobem je můžete zalévat bez rozlití.

PŘÍBĚH ZELENÉ KNIHY

 Podělím se s Vámi o osobní příběh mé kamarádky Aničky, o tom, jak se za posledních několik měsíců proměnila z tupého popravčího pokojových rostlin na něžnou rostlinnou tetu. Zatímco mnoho lidí během pandemie hromadilo toaletní papír, ona a jeho dvouletá dcera sbírali rostliny a semena. Povzbuzena svým nadšením, když zdraví své rostliny, když je zalévá, rostl hlad Aničky po dalších znalostech o těchto nových zelených spolubydlících. 

ROSTLINY S PAMĚTÍ 

Anička, která kdysi věnovala svým rostlinám jen tu nejběžnější pozornost, nás vezme s sebou na svou cestu za poznáním. Poznává dnes živé rostliny, které existovaly již v době kamenné, rostliny napodobující kameny a rostliny s pamětí. Zjišťuje, které rostliny se mohou pohybovat, a poznává krásný vzájemný vztah mezi rostlinami, houbami a zvířaty. Anička ohromena svými objevy, si uvědomuje, že pokojové rostliny by ve skutečnosti mohly zachránit svět.

HLEDAJÍ SE AMBASADOŘI ROSTLIN, OVLIVŇOVATELÉ ROSTLIN

Ale jak přesně můžeme zachránit svět pokojovými rostlinami?  Zjistěte vše, co je třeba vědět o každodenním kouzlu pokojových rostlin a o tom, jak se zapojit do vytváření zelenějšího prostředí.

JE TAK HODNĚ ASPEKTŮ A STUDII, KTERÉ DOKAZUJÍ, ŽE KVĚTINY DĚLAJÍ NÁŠ ŽIVOT LEPŠÍ, ZDRAVĚJŠÍ, MAJÍ VLIV NA NAŠI EXISTENCI, VÝCHOVU, ZDRAVÍ………..

 

Areka palma

 

snižuje škodlivé látky a zvyšuje množství kyslíku v místnosti. Často je považována za nejlepší rostlinu na čištění vzduchu. Její teplé stonky odpovídají jejímu alternativnímu názvu, palma ze zlaté třtiny.

Calathea

 

Nazývá se také „živá rostlina“, protože na noc zavírá listy, aby je další den znovu otevřela. Postarejte se o Calatheu a na oplátku se vám dostane zvláštního fenoménu!

Dracaena

 

 Budete ji chtít jen pro jméno. Dracaena pochází z řeckého „drákaina“, což znamená dračice. Vztahuje se k pryskyřici odrůdy draco. Je jasně červená a vysvětluje, odkud pocházejí názvy jako dračí rostlina nebo strom dračí krve. Snadno se udržuje, dalo by se říci: “dracaena pro figuríny”.

Ficus 

 

Přitáhněte si hojnost do svého domova! Ficus Benjamina se také nazývá plačící fík. Na Středním východě jsou fíkusy známé jako stromy míru a hojnosti kvůli fíkům, které rostou ve volné přírodě. Jsou bohaté na listy, dostupné od mini keře až po pokojový strom a snadno se o ně pečují. 

Hedera helix Shamrock

Nikdy jsem o tom neslyšel? Asi máš, ale jako břečťan. Břečťan odstraňuje trichlorethylen a benzen ze vzduchu a je zvláště dobrý při odstraňování formaldehydu; látka, která se vyskytuje téměř ve všech vnitřních prostředích (jako jsou dřevotřískové desky, nábytek a textilie). Rychle roste a vždy dokáže vytvářet zajímavé tvary.

 

 

Kentia Palm

 

Představte si scénu: azurově modré moře, sluncem zalitou perleťově bílou pláž a zelený les plný palem. Odtud pochází tato paůma. Rostlina byla objevena v 18. století na nebeském ostrově Lord Howe Island nedaleko Austrálie, odkud tyto malé rostlinky dodnes pocházejí.

 

 

Monstera

Na tuto rostlinu narazíte, když otevřete módní časopis nebo vejdete do galerie:  Velké, zelené listy s dírkami… to nepřehlédnete. Tento tvrďák také vyrábí perfektní dekorativní předěl místnosti a čističku vzduchu pro bydlení.

Kapradiny

Ve skutečnosti můžeme dát do centra pozornosti celou rodinu kapradin. Skutečná původní rostlina s prvotními schopnostmi. Nephrolepis je jednou z nejstarších rostlin na Zemi a často se vyskytuje ve fosiliích. Kapradinám se velmi dobře daří na vlhkém místě v domě, jako je kuchyně nebo koupelna, pokud je tam denní světlo. Můžete nechat jejich vlastnosti čištění vzduchu dělat svou práci. Ideální pro Vaši botanickou oázu. 

 

Asplenium Crispy Wave

 

 Tvrdá pokojová rostlina s legračními listy. Asplenium pochází z čeledi sleziníkovité a je odvozeno z řečtiny: „Asplenon“, což znamená bylina slezinová. Až do středověku se kapradiny používaly jako léčivý nápoj proti chorobám sleziny. Čistí vzduch a léčivá síla ve vašem pokoji.

Pteris ensiformis Evergree

 

Stálezelený pod kapradím. Studie ukázaly, že Evergreen dokáže sám o sobě udržet čistý vzduch v místnosti o velikosti alespoň 30 metrů čtverečních. Tím je řečeno vše.

POZORNÁ PÉČE O ROSTLINY

Všímavost a péče o rostliny jdou ruku v ruce. Ať už uvnitř nebo venku, péče o rostliny vás přivede do přítomnosti tady a teď. Vyberte si svůj okamžik a nespěchejte. Pusťte si například hudbu, která vás uklidní, a prohlédněte si rostliny jednu po druhé. Listy důkladně prohlédněte, zbavte prachu, odstraňte odumřelé listy a květy a v případě potřeby zalijte. Zkuste se opravdu soustředit na rostlinu, aniž byste nechali svou mysl bloudit.

Možnosti kombinace všímavosti s rostlinami jsou nekonečné a vše můžete udělat po svém. A samozřejmě si chcete ten uvolněný pocit udržet co nejdéle. Můžete to udělat například tak, že vytvoříte zelenou ázu relaxu. 

Pokud nebydlíte v bytě s celoplošnými okny, skleníkem nebo neobvyklou půdní vestavbou, je dost pravděpodobné, že se vám doma objeví tmavá místa. Ačkoli by se mohlo zdát, že tato místa nejsou pro rostlinu vhodná, ve skutečnosti existuje mnoho odrůd, které milují stín. Seznamte se s rostlinami, které nemají rády sluneční světlo!

Představuji 5 rostlin do těchto tmavých míst:

CALATHEA, DRACAENA, LOPATKOVEC, AGÁVIE, AGLAONEM

NEZSPOMEŇTE NA SVATEBNÍ ULIČKU

Připravujete se na svatební sezónu, ba dokonce dekoraci si budete dělat sami?

Je to místo, kde nevěsta a její svatební hosté vstoupí do velkolepého vstupu a šťastný pár podnikne první významné kroky na společné cestě – a přesto, že je ústředním bodem každé svatby, je ulička často přehlížena, pokud jde o výzdobu a oblékání.

Samozřejmě nechcete, aby okolí předčilo nevěstu, ale několik strategicky rozmístěných girland z listů přehozených mezi sedadly by mohlo váš obřad pozvednout.

Jednoduše a elegantně.

Na závěr trochu inspirace

Podarujte ručně vyrobené makrame s květinou. Květiny můžou být i zakořeněné, ať nový majitel má radost spoustu let.

Přeji Vám pohodové podzimní večery plné nápadů a kreativity.

Pavlína