POMOZTE SVÝM VENKOVNÍM ROSTLINÁM PŘEŽÍT ZIMU

❤ Mrzne, prší, svítí slunce – Vaše rostliny budou s těmito praktickými tipy v bezpečí.

Zima je tady a to znamená, že je čas se ujistit, že rostliny na vaší terase, balkonu nebo zahradě vydrží chladné počasí. Ať už jsou mrazuvzdorné nebo ne, s těmito tipy každá venkovní rostlina přežije temné dny roku.

❤ ROSTLINY ODOLNÉ VŮČI ZIMĚ

Trvalky, keře nebo jehličnany jsou odolné rostliny, které lze v zimě jednoduše nechat venku. Kořeny těchto druhů vydrží mráz a nadzemní části, jako jsou listy, někdy také vydrží. Některé odolné rostliny ztrácejí listy, ale na jaře se vrátí. K zimovzdorným rostlinám, které doporučujeme pro vaše venkovní plochy, patří buddleja,  kostřava modrá , Caryopteris, clandonensis a hortenzie.

Ne všechny odolné rostliny jsou stejně odolné. Některé rostliny mohou být náchylnější, ale vydrží a budou trpět, pokud půda na dlouhou dobu zamrzne. Proto chraňte trvalky před přetrvávajícím mrazem tak, že je budete chovat před větrem a pokud teplota podstatně poklesne, přikryjte je rounem nebo jehličím.

❤ ROSTLINY, KTERÉ NEJSOU ODOLNÉ ZIMĚ

Mnoho rostlin v květináčích není mrazuvzdorných, protože kořeny jsou méně chráněny před chladem než rostliny na zahradě. Mnoho rostlin v květináčích je navíc nepůvodními druhy, které nejsou zvyklé na nízké teploty. Je proto lepší nechat tyto rostliny přezimovat ve skleníku nebo zimní zahradě.

Ve skleníku zkontrolujte, zda teplota neklesne pod pět stupňů. Umístěte květináče na několik kusů izolační podlahy nebo na police a ujistěte se, že se větve nedotýkají skla nebo stěny. Můžete také simulovat skleníkové podmínky v chladné místnosti, suterénu, skladovací místnosti, garáži, podkroví nebo kůlně. Někdy je však vzduch na těchto místech často příliš suchý a nevstupuje dostatek světla. Než se rozhodnete, zda ho přeměníte na úkryt pro rostliny, pečlivě zvažte každé místo.

Další možností je nechat rostliny venku s ochranou. Omotejte květináč bublinkovou fólií nebo kolem něj položte speciální kryt. Tím udržíte kořeny v teple a zabráníte práskání nádoby v důsledku mrazu. Zahalte rostlinu do netkané látky nebo kolem ní položte jehličí.  Pokud bude dlouhodobě mrznout (-10 ° C a chladnější), je rozumné hledat místo pro tyto rostliny v interiéru (kůlna, garáž nebo dům).

Většina rostlin v květináčích odpočívá v zimním období v zimním spánku. To znamená, že nepotřebují výživu – hnojení a jen trochu vody. Opadavé rostliny lze udržovat téměř suché, zatímco vždyzelené rostliny odpařují vlhkost a dávají přednost mírně vlhkému kořenovému balu. Zkontrolujte také, co každá rostlina potřebuje, aby zůstala šťastná: například Abutilon, Lantana a fuchsie jsou raději v tmavé a suché místnosti, ale bobkové stromy a popínavé rostliny preferují chladné a světlé prostory.

❤ KRÁSNÁ ZIMA

Květináče vysazené trvalými rostlinami. Přemýšlejte o zimním vřesu , ostružině, čemeřice, zimní jasmín, zimní fialky , mahonie …………

❤ Přeji Vám mnoho pohodového a relaxačního období