Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

POKOJOVÉ ROSTLINY

Pokojová rostlina je termín označující skupinu rostlin pěstovaných v umělých klimatických podmínkách v interiérech. Jde o skupinu rostlin, které obvykle nesnášejí výkyvy teplot během roku a zejména zimní chladné počasí. Jako prostorové rostliny se používají zejména rostliny okrasné, protože jejich účel je především estetický, ale mají i další využití, například snižují hladinu oxidu uhličitého v místnosti a tím prospívají dýchání. Ve valné většině případů jde o sukulenty a kaktusy, neopadavé, stálezelené byliny nebo dřeviny, jejichž vzhled je přinejmenším v době květu nebo s plody považován za dekorativní. 

V článcích najdete inspirace, ošetření, pěstování a vše co by Vás mohlo zajímat.

VŠE O ROSTLINNOSTI

Objevte, jak nám rostliny mohou pomoci zůstat v paměti a přijmout současný okamžik

V našem moderním světě výškových mrakodrapů, digitálních pracovních prostorů a upozornění na smartphony je snadné vidět, že jsme se odpojili od světa přírody. Naše nadměrně stimulované mozky jsou náchylné k útěku s našimi myšlenkami, plánování budoucnosti, bydlení v minulosti a nevěnují velkou pozornost tomu, co se děje před námi.

❤ Rostliny jsou však dokonalým nástrojem pro nácvik všímavosti. Jejich uklidňující přítomnost nám usnadňuje opětovné spojení s přírodou a znovuobjevení pocitu míru a klidu.

❤ Přeji Vám mnoho pohodového a relaxačního období