POKOJOVÉ ROSTLINY

Pokojová rostlina je termín označující skupinu rostlin pěstovaných v umělých klimatických podmínkách v interiérech. Jde o skupinu rostlin, které obvykle nesnášejí výkyvy teplot během roku a zejména zimní chladné počasí. Jako prostorové rostliny se používají zejména rostliny okrasné, protože jejich účel je především estetický, ale mají i další využití, například snižují hladinu oxidu uhličitého v místnosti a tím prospívají dýchání. Ve valné většině případů jde o sukulenty a kaktusy, neopadavé, stálezelené byliny nebo dřeviny, jejichž vzhled je přinejmenším v době květu nebo s plody považován za dekorativní. 

V článcích najdete inspirace, ošetření, pěstování a vše co by Vás mohlo zajímat.

VŠE O ROSTLINNOSTI

Objevte, jak nám rostliny mohou pomoci zůstat v paměti a přijmout současný okamžik

V našem moderním světě výškových mrakodrapů, digitálních pracovních prostorů a upozornění na smartphony je snadné vidět, že jsme se odpojili od světa přírody. Naše nadměrně stimulované mozky jsou náchylné k útěku s našimi myšlenkami, plánování budoucnosti, bydlení v minulosti a nevěnují velkou pozornost tomu, co se děje před námi.

❤ Rostliny jsou však dokonalým nástrojem pro nácvik všímavosti. Jejich uklidňující přítomnost nám usnadňuje opětovné spojení s přírodou a znovuobjevení pocitu míru a klidu.

❤ Přeji Vám mnoho pohodového a relaxačního období