Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Najděte si svého dokonalého rostlinného partnera

Poslední jehla spadne na zem, když vytahujete vánoční stromek z domu po měsíci tepla a útulnosti. Najednou Váš domov je prázdný a nudný. 

❤ Ale nebojte se! 

Co teď?  Je čas vyplnit tento prostor rostlinou! Ale víte vlastně, jaký druh chcete? Chcete-li usnadnit hledání ideální rostliny, použijte mého průvodce, který vám pomůže s výběrem.

❤ FICUS LYRYTA

 • Tento obr je nenáročný, pokud se budete držet základních pravidel.
 • Zalívejte malými doušky, aby půda zůstala rovnoměrně vlhká.
 • Umístěte jej na světlé místo, ale ne na přímé slunce.
 • Pravidelně stříhejte Ficus lyrata. V přírodě roste do výšky 12 – 15 m. Stříhejte v rukavicích, protože míza rostliny je jedovatá.
 • Listy budou krásně šťavnaté, lesklé, pokud je budete pravidelně otírat vlhkým hadříkem.
 • Pokud rostlina začne klesat pod tíhou listů, upevnit rostlinu k podpěrnému kůlu. 

O Fíkusu neexistují žádné mýty ani vzrušující příběhy. Existuje pouze legenda, která říká, že listy fíkusu byly kdysi používány k rolování doutníků. Dali bychom tomu raději zdravější význam: dodá vašemu domovu výjimečnost, abyste si mohli sednout, odpočívat a užívat si jeho krásy. 

❤ DRACENA

Dracena se raději vyhýbá plnému slunci, ale má ráda světlé místo, bude se krásně zabarvovat

·  Zalévat, až když půda vyschne. Dracena nemá ráda mokrou půdu. Čas od času roste.

· Jednou za šest týdnů na jaře a v létě hnojte hnojivem pro zelené rostliny. Přestávka je na podzim a v zimě.

·  Dracena se nedokáže vyrovnat s chladem: nedovolte, aby teplota klesla mezi 10-13 ° C.

·  Užitečné vědět: Dracena je jedovatá pro malé děti a domácí zvířata.

Podle studie NASA Clean Air Study Dracena je výkonný čistič vzduchu. K dispozici jsou menší pokojové rostliny, ale také jako interiérový strom. 

    ·

❤ ALOCASIA

 • Alocasia má ráda podmínky v deštném pralese: teplé a vlhké, ale ne na plném slunci.
 • Listy se otáčejí směrem ke světlu, proto ji pravidelně otáčejte, abyste zabránili křivému růstu rostliny. 
 • Zalévat pravidelně. Půda by neměla vyschnout. 
 •   Pokud je přemočena, Alocasia „vypotí“ přebytečnou vlhkost a na špičce listu se může objevit kapka. Tomu se říká „gutace“ a zmizí, pokud snížíte množství vody, které dáváte.  
 • Alocasia si užívá vláhu, takže jí občas dejte pod sprchu v koupelně, nebo ven pod teplý letní dešť. 
 • Dávejte hnojivo pro palmy jednou za čtrnáct dní na jaře a v létě. 

Alocasia, je známá jako sloní ucho, má velké, krásně vzorované listy. Navzdory skutečnosti, že je to velká rostlina, stále vypadá vzdušně a elegantně díky vysokým, hladkým stonkům, které vyrůstají z hlízy. Tyto stonky mohou být hladké, ale mohou mít také tygří pruhy. Existuje druh s listy, které připomínají africké masky. 

❤ KAKTUSY

·  Kaktusy mají rádi světlé a teplé místo a dokážou si dobře poradit i na přímém slunečním světle.

·  Vodu velmi mírně. Vyvarujte se stojaté vody. Půdu lze nechat vyschnout. Zalévání jednou za měsíc je lepší než šplouchnutí každý týden.

·  V letních měsících přidejte nějaké kaktusové hnojivo.

·  V zimě je nejlepší nechat rostlinu odpočívat. Dejte jí málo nebo žádnou vodu: kaktus pak bude produkovat květiny (semena), aby přežil.

·  Pokud se Vám zasekl trn, můžete velké odstranit pinzetou. Malé trny se odstraní přilepením lepicí pásky a následným stažením. Posléze zakapejte olivovým olejem.

Kaktus přináší do vašeho obývacího pokoje náznak pouště. Rostlina je starodávná, drsná a překvapivá díky svým poutavým tvarům a květům. Kaktusy byly po staletí oslavovaným zdrojem jídla, pití, léků, nástrojů a stavebních materiálů ve Střední Americe. V Mexiku je kaktus tak běžný, že se tato rostlina spolu s hadem a orlem dostala se na národní znak.

❤ MONSTERA

·  Monstera má ráda světlo, ale ne na plném slunci. 

·  Vodu mírně: půda může být i mírně vlhká, ale ne přemočená.

·  Hnojivo stačí jednou za dva měsíce. 

·  Je neobvyklé, že Monstera kvete uvnitř. Pokud se vám to stane, odřízněte květiny. Odčerpávají hodně energie z rostliny a mají docela rušivý zápach. 

S velkými, kulatými listy tato rostlina dělá prohlášení ve vašem domě – zvláště pokud má vzdušné kořeny. Otvory jí dodávají mimořádně stylovou podporu a není žádným překvapením, že tato rostlina je zdrojem inspirace ve světě módy a umění. Tento značný člověk také funguje perfektně jako dekorativní rozdělovač pokojů a živá klimatizace pro každého, kdo by si vystačil s čerstvým vzduchem a soukromím. Pokud nemáte zelené prsty, Monstera je váš nový nejlepší přítel! 

❤ AUREKA

 • Aureka je jednou z mála palem, která snáší relativně málo světla. Pokud listy zblednou zeleně až žlutě, je příliš mnoho světla. Pokud se vyvine několik nových výhonků, místo pro Aureku je příliš tmavé. 
 • Palmě se nejlépe daří s mírně vlhkou půdou, ale zároveň by neměla být tak vlhká, aby na dně nádoby byla voda. 
 • Když ji osprchujete, nebo ji umístíte venku do slabého deště, rostlina pěkně ožije a zabrání množení roztoči rudého.
 • Žluté, staré nebo ošklivé listy lze odříznout. 
 • Aureka má ráda pokojovou teplotu; pod 10 ° C je příliš chladno.
 • Mezi dubnem a zářím dávejte jednou za čtrnáct dní hnojivo pro zelené rostliny, abyste podpořili růst. Aureka v zimě neroste a proto nepotřebuje hnojivo.

❤ Tipy na nákup a umístění pro Aureku

 
Aureka je jedním z nejpopulárnějších, nejjednodušších a nejsilnějších druhů palem pro použití v domácnosti, kanceláři, škole nebo na veřejných prostranstvích. Tmavě zelené opeřené listy nejen vytvářejí atmosféru, ale také pomáhají zlepšit vzduch v místnosti. Je to vynikající alternativa k vyplnění zelené mezery, která zbyla v mnoha domácnostech po vyhození vánočního stromku. Aureka je velmi vhodný pro trend interiérů vytvářením mírumilovných skupin se stejnými rostlinami v různých velikostech. Tento displej také zdůrazňuje atraktivní zelený vzhled, který oslovuje zejména zákazníky, když je svět venku stále holý. 

❤ Přeji Vám mnoho pohodového a relaxačního období