Najděte si svého dokonalého rostlinného partnera

Poslední jehla spadne na zem, když vytahujete vánoční stromek z domu po měsíci tepla a útulnosti. Najednou Váš domov je prázdný a nudný. 

❤ Ale nebojte se! 

Co teď?  Je čas vyplnit tento prostor rostlinou! Ale víte vlastně, jaký druh chcete? Chcete-li usnadnit hledání ideální rostliny, použijte mého průvodce, který vám pomůže s výběrem.

❤ FICUS LYRYTA

 • Tento obr je nenáročný, pokud se budete držet základních pravidel.
 • Zalívejte malými doušky, aby půda zůstala rovnoměrně vlhká.
 • Umístěte jej na světlé místo, ale ne na přímé slunce.
 • Pravidelně stříhejte Ficus lyrata. V přírodě roste do výšky 12 – 15 m. Stříhejte v rukavicích, protože míza rostliny je jedovatá.
 • Listy budou krásně šťavnaté, lesklé, pokud je budete pravidelně otírat vlhkým hadříkem.
 • Pokud rostlina začne klesat pod tíhou listů, upevnit rostlinu k podpěrnému kůlu. 

O Fíkusu neexistují žádné mýty ani vzrušující příběhy. Existuje pouze legenda, která říká, že listy fíkusu byly kdysi používány k rolování doutníků. Dali bychom tomu raději zdravější význam: dodá vašemu domovu výjimečnost, abyste si mohli sednout, odpočívat a užívat si jeho krásy. 

❤ DRACENA

Dracena se raději vyhýbá plnému slunci, ale má ráda světlé místo, bude se krásně zabarvovat

·  Zalévat, až když půda vyschne. Dracena nemá ráda mokrou půdu. Čas od času roste.

· Jednou za šest týdnů na jaře a v létě hnojte hnojivem pro zelené rostliny. Přestávka je na podzim a v zimě.

·  Dracena se nedokáže vyrovnat s chladem: nedovolte, aby teplota klesla mezi 10-13 ° C.

·  Užitečné vědět: Dracena je jedovatá pro malé děti a domácí zvířata.

Podle studie NASA Clean Air Study Dracena je výkonný čistič vzduchu. K dispozici jsou menší pokojové rostliny, ale také jako interiérový strom. 

    ·

❤ ALOCASIA

 • Alocasia má ráda podmínky v deštném pralese: teplé a vlhké, ale ne na plném slunci.
 • Listy se otáčejí směrem ke světlu, proto ji pravidelně otáčejte, abyste zabránili křivému růstu rostliny. 
 • Zalévat pravidelně. Půda by neměla vyschnout. 
 •   Pokud je přemočena, Alocasia „vypotí“ přebytečnou vlhkost a na špičce listu se může objevit kapka. Tomu se říká „gutace“ a zmizí, pokud snížíte množství vody, které dáváte.  
 • Alocasia si užívá vláhu, takže jí občas dejte pod sprchu v koupelně, nebo ven pod teplý letní dešť. 
 • Dávejte hnojivo pro palmy jednou za čtrnáct dní na jaře a v létě. 

Alocasia, je známá jako sloní ucho, má velké, krásně vzorované listy. Navzdory skutečnosti, že je to velká rostlina, stále vypadá vzdušně a elegantně díky vysokým, hladkým stonkům, které vyrůstají z hlízy. Tyto stonky mohou být hladké, ale mohou mít také tygří pruhy. Existuje druh s listy, které připomínají africké masky. 

❤ KAKTUSY

·  Kaktusy mají rádi světlé a teplé místo a dokážou si dobře poradit i na přímém slunečním světle.

·  Vodu velmi mírně. Vyvarujte se stojaté vody. Půdu lze nechat vyschnout. Zalévání jednou za měsíc je lepší než šplouchnutí každý týden.

·  V letních měsících přidejte nějaké kaktusové hnojivo.

·  V zimě je nejlepší nechat rostlinu odpočívat. Dejte jí málo nebo žádnou vodu: kaktus pak bude produkovat květiny (semena), aby přežil.

·  Pokud se Vám zasekl trn, můžete velké odstranit pinzetou. Malé trny se odstraní přilepením lepicí pásky a následným stažením. Posléze zakapejte olivovým olejem.

Kaktus přináší do vašeho obývacího pokoje náznak pouště. Rostlina je starodávná, drsná a překvapivá díky svým poutavým tvarům a květům. Kaktusy byly po staletí oslavovaným zdrojem jídla, pití, léků, nástrojů a stavebních materiálů ve Střední Americe. V Mexiku je kaktus tak běžný, že se tato rostlina spolu s hadem a orlem dostala se na národní znak.

❤ MONSTERA

·  Monstera má ráda světlo, ale ne na plném slunci. 

·  Vodu mírně: půda může být i mírně vlhká, ale ne přemočená.

·  Hnojivo stačí jednou za dva měsíce. 

·  Je neobvyklé, že Monstera kvete uvnitř. Pokud se vám to stane, odřízněte květiny. Odčerpávají hodně energie z rostliny a mají docela rušivý zápach. 

S velkými, kulatými listy tato rostlina dělá prohlášení ve vašem domě – zvláště pokud má vzdušné kořeny. Otvory jí dodávají mimořádně stylovou podporu a není žádným překvapením, že tato rostlina je zdrojem inspirace ve světě módy a umění. Tento značný člověk také funguje perfektně jako dekorativní rozdělovač pokojů a živá klimatizace pro každého, kdo by si vystačil s čerstvým vzduchem a soukromím. Pokud nemáte zelené prsty, Monstera je váš nový nejlepší přítel! 

❤ AUREKA

 • Aureka je jednou z mála palem, která snáší relativně málo světla. Pokud listy zblednou zeleně až žlutě, je příliš mnoho světla. Pokud se vyvine několik nových výhonků, místo pro Aureku je příliš tmavé. 
 • Palmě se nejlépe daří s mírně vlhkou půdou, ale zároveň by neměla být tak vlhká, aby na dně nádoby byla voda. 
 • Když ji osprchujete, nebo ji umístíte venku do slabého deště, rostlina pěkně ožije a zabrání množení roztoči rudého.
 • Žluté, staré nebo ošklivé listy lze odříznout. 
 • Aureka má ráda pokojovou teplotu; pod 10 ° C je příliš chladno.
 • Mezi dubnem a zářím dávejte jednou za čtrnáct dní hnojivo pro zelené rostliny, abyste podpořili růst. Aureka v zimě neroste a proto nepotřebuje hnojivo.

❤ Tipy na nákup a umístění pro Aureku

 
Aureka je jedním z nejpopulárnějších, nejjednodušších a nejsilnějších druhů palem pro použití v domácnosti, kanceláři, škole nebo na veřejných prostranstvích. Tmavě zelené opeřené listy nejen vytvářejí atmosféru, ale také pomáhají zlepšit vzduch v místnosti. Je to vynikající alternativa k vyplnění zelené mezery, která zbyla v mnoha domácnostech po vyhození vánočního stromku. Aureka je velmi vhodný pro trend interiérů vytvářením mírumilovných skupin se stejnými rostlinami v různých velikostech. Tento displej také zdůrazňuje atraktivní zelený vzhled, který oslovuje zejména zákazníky, když je svět venku stále holý. 

❤ Přeji Vám mnoho pohodového a relaxačního období