Květiny jako poslové

Jsou to emoce obdivu, přátelství, lásky, poděkování, gratulace, spolupráce ……

Každý den dáváme miliony dárků po celém světě, naší rodině, přátelům a partnerům. Podle výzkumu na Rutgersové universitě se prokázalo , že neexistuje silnější dárek než kytice květin.

KVĚTINY  PRACUJÍ S KAŽDOU ZPRÁVOU

Často květinové dárky vyjadřující „Miluji tě“, „Odpusť mi“, „Gratuluji“ nebo „Chybíš mi“. 

Ať už jsou naše slova jakákoli, květiny jsou dokonalým prostředkem pro poselství. Průzkumem je potvrzeno, jaké dary dáváme, říkají o nás, kdo jsme, a ovlivňují to, jak jsme vnímáni. Je potvrzeno, že ti, kdo dávají květiny, jsou považováni za úspěšné, starostlivé a emocionálně inteligentní lidi. Pamatujte na to, až příště budete vybírat dárek. 

TŘI KVĚTINOVÁ FAKTA

  • Lidé, kteří dávají květiny, jsou považováni za šťastné, silné, schopné a odvážné
  • Dárci květin působí emocionálně inteligentněji: budí dojem, že vědí, jak vyjádřit své pocity, a mohou si najít čas, aby porozuměli pocitům druhých
  • Jsou vnímáni jako vděční za krásu a přírodu

Dary, které dáváte, mohou ovlivnit a změnit to, co si o Vás lidé myslí. Nezapomeňte, že květiny jsou obzvláště důležité pro lidi, kteří chtějí posílit přátelství a milostné vztahy, ale také pro obchodní vztahy.

ŘEČ KVĚTIN –  květomluva

Co bys chtěl říct

Po stovky let byly květiny spojovány s významy a přenášely zprávy ze srdce. Oficiálním názvem tohoto květinového jazyka je floriografie a jeho historie má kořeny v lidových pohádkách a kulturních zvycích. Přečtete si zajímavé články floriografie a posílejte své vlastní zprávy od obrazů a poezie až po kytice květin.

TAJNĚ FLIRTUJE S KVĚTINAMI

Floriografie byla obzvláště populární ve skromné ​​viktoriánské době, kdy nebylo přijatelné otevřenému flirtování. Květiny byly vyzvány, aby přenášely kódované zprávy od tajných obdivovatelů a mezi zasnoubenými. Jednotlivci si navzájem posílali malé kytice zvané nosegay, které byly plné skrytého významu. Příjemce měl k dispozici příručku o floriografii, aby mohl konzultovat a dešifrovat význam. Takto si mohli pamatovat, že žluté tulipány znamenaly „naše láska je nemožná“ a že gardénie je tajná láska.

KVĚTINY JAKO POSLOVÉ

Floriografie může znít záhadně, ale není to tak. Přemýšlejte o červených růžích: každý ví, že jsou symbolem lásky. 

Nejen červené růže, ale další stovky květin mají svůj symbol. Přečtete si pár a informujete své přátelé, zákazníky.

❤ Přeji Vám mnoho pohodového a relaxačního období