Den Matek

Malí floristé

Výroba miniaturních kytic je pro děti skvělou činností. Říká se, to co máte rádi, když jste mladí, vydrží celý život a nikdy není příliš brzy na to, abyste začali podporovat lásku ke květinám a přírodě od neútlejšího věku.

ZJISTĚTE VÍCE O KVĚTINÁCH

Až příště budete kupovat květiny, zapojte také své děti a umožněte jim vybrat si květiny, které mají nejraději. Začněte párováním barev a nechte je objevovat všechny různé odrůdy květin. Zjistěte, zda vědí, jak se různé květiny nazývají (a otestujte také své znalosti 😊). Pokud existuje květina, o kterou se zvlášť zajímají, zeptejte se jich, proč se jí líbí, a společně vyhledejte doma v knize na internetu její symboliku . Než se nadějete, zjistíte kolik jste se toho společně naučili.

MAXI A MINI KYTICE

Rozložte vybrané květiny na kuchyňský stůl, poté vyhrňte rukávy a dejte se společně do jejich uspořádání. Květiny do poloviny očistěte z listu a trnu. Záleží na věku dítěte použijte bezpečné nářadí na seříznutí stonku. Povídejte si o květinách – kdy a proč se darují ( květiny vyjadřují emoce, …….). Proč jsou tak důležité ( květiny léčí, dělají radost ….) Užijte si ty nejkrásnější chvíle s Vašimi dětmi a veďte je k lásce ke květinám. Naučte děti darovat květiny. Vždyť květiny jsou tím nejkrásnějším dárkem a vyjádřením emocí.

Jednou z možností je vyrobit maxi a mini kytici ve stejném stylu. Velká kytice může jít na jídelní stůl a malá kytice bude vypadat hezky v pokojíčku.

Dalším důvodem je dát volnou ruku vašemu začínajícímu floristovi a vytvořit co nejvíce kombinací mini kytic, které vymyslí.

Malé kytičky

Pokud jste udělali několik malých kytiček, můžete k jejich vystavení použít pěknou skleničku na pití nebo čistou zavařovací sklenici, kterou přizdobíte stužkou.

Před umístěním do skleničky stonky šikmo zastřihněte nožem nebo nůžkami. V případě nehody dávejte pozor na malé prsty. Záleží na věku dítěte, použijte bezpečné nářadí na seříznutí stonku. 

Dokončete tvorbu krásnou stuhou v elegantní mašličce, uvázanou kolem květin nebo vázy.

Přeji krásné zážitky👏