Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Den Matek

Malí floristé

Výroba miniaturních kytic je pro děti skvělou činností. Říká se, to co máte rádi, když jste mladí, vydrží celý život a nikdy není příliš brzy na to, abyste začali podporovat lásku ke květinám a přírodě od neútlejšího věku.

ZJISTĚTE VÍCE O KVĚTINÁCH

Až příště budete kupovat květiny, zapojte také své děti a umožněte jim vybrat si květiny, které mají nejraději. Začněte párováním barev a nechte je objevovat všechny různé odrůdy květin. Zjistěte, zda vědí, jak se různé květiny nazývají (a otestujte také své znalosti 😊). Pokud existuje květina, o kterou se zvlášť zajímají, zeptejte se jich, proč se jí líbí, a společně vyhledejte doma v knize na internetu její symboliku . Než se nadějete, zjistíte kolik jste se toho společně naučili.

MAXI A MINI KYTICE

Rozložte vybrané květiny na kuchyňský stůl, poté vyhrňte rukávy a dejte se společně do jejich uspořádání. Květiny do poloviny očistěte z listu a trnu. Záleží na věku dítěte použijte bezpečné nářadí na seříznutí stonku. Povídejte si o květinách – kdy a proč se darují ( květiny vyjadřují emoce, …….). Proč jsou tak důležité ( květiny léčí, dělají radost ….) Užijte si ty nejkrásnější chvíle s Vašimi dětmi a veďte je k lásce ke květinám. Naučte děti darovat květiny. Vždyť květiny jsou tím nejkrásnějším dárkem a vyjádřením emocí.

Jednou z možností je vyrobit maxi a mini kytici ve stejném stylu. Velká kytice může jít na jídelní stůl a malá kytice bude vypadat hezky v pokojíčku.

Dalším důvodem je dát volnou ruku vašemu začínajícímu floristovi a vytvořit co nejvíce kombinací mini kytic, které vymyslí.

Malé kytičky

Pokud jste udělali několik malých kytiček, můžete k jejich vystavení použít pěknou skleničku na pití nebo čistou zavařovací sklenici, kterou přizdobíte stužkou.

Před umístěním do skleničky stonky šikmo zastřihněte nožem nebo nůžkami. V případě nehody dávejte pozor na malé prsty. Záleží na věku dítěte, použijte bezpečné nářadí na seříznutí stonku. 

Dokončete tvorbu krásnou stuhou v elegantní mašličce, uvázanou kolem květin nebo vázy.

Přeji krásné zážitky👏