TRENDOVÁ KOLEKCE JARO / LÉTO 2021: BLÁZNIVÉ ILUZE

Rostliny, které můžete umístit přímo na svůj seznam přání.

V této sezóně jde o zábavu, fantazii a extravaganci, pokud jde o rostliny interiérové i ve vaší zahradě. Trend Crazy Illusions vám umožní sloučit vaše iluze s každodenním životem a podpořit nový barevný pohled na realitu. To vám umožní znovu objevit potěšení. Čtěte dál, nechte se inspirovat, objevte rostliny této sezóny a dejte jim trvalý domov ve vašem domě, na vašich květinových záhonech nebo na terase.

Crazy Illusions

Radost, svoboda a prostor jsou základními hodnotami trendového stylu „Crazy Illusions“. Když tradice ustoupí novým technologickým možnostem, jako je vícevrstvá společnost, získáme nový pohled na realitu. Celá tato inovace znamená, že náročné spotřebitele brzy omrzí tradiční výrobky a značky. Ve výsledku lidé – a zejména mladí lidé – hledají hyperosobní alternativy, které musí být okamžitě k dispozici.

V této sezóně používáme různé barvy, tvary a textury k vytvoření působivě veselé atmosféry, která skvěle kombinuje vnitřní i zahradní rostliny. Kombinace mohou zpočátku vypadat divně – ale čím déle zíráte, tím více vás uchvátí. Celkový vzhled je inspirativní a částečně surrealistický a rozproudí vaši představivost.

DOMÁCÍ ROSTLINY

MEDINILLA


Díky svému tropickému vzhledu a zářivě růžovým květům je skutečným poutačem a neměla by z této kolekce trendů chybět. Chcete-li tento styl přenést do interiéru, co takhle vyrobit  závěsný květináč Crazy Illusions nebo barevný stojan na rostliny, který vám do obývacího pokoje přinese zábavu?

Dokonce i lidé, kteří nemají rádi rostliny nebo růžové, mají tendenci se zamilovat do Medinilly; tato bujná pokojová rostlina je prostě neodolatelná.

BARVY A TVARY 

Uprostřed elegantně mávajících listů rostou stonky – které se cítí jako korek a jsou čtvercové – ve vysokých obloucích nesoucích velké růžové zvony. Když se otevřou, objeví se shluk tmavě růžových květů – s Medinillou se vždy něco děje. Tato majestátní pokojová rostlina je skutečným prvkem a zaslouží si místo, kde může volně stát a viset. To dobře ukazuje listy (které mohou dosáhnout délky 30 cm) a umožňuje to, aby se květinové klastry plně vynořily z kalichů. Je to snadná pokojová rostlina, o kterou se můžete starat; Medinilla nepotřebuje prakticky žádnou.

PÉČE O MEDINILLA

 • Medinilla má ráda světlo, ale ne na přímém slunečním světle.
 • Voda ne více než jednou týdně. Půdu lze mezi zaléváním nechat mírně vyschnout a vyhnout se stojaté vodě.
 • Jednou za dva měsíce jí dejte trochu extra zředěné hnojivo pro kvetoucí pokojové rostliny, nejlépe orchidejové.
 • Medinilla vám ukáže, jak se cítí. 👍 Pokud listy a pupeny ztmavnou na černou, půda je příliš vlhká a / nebo je rostlina v příliš tmavém místě. Bledě povislé listy a pupeny jsou prosbou o více vody.
 • Vzhledem k tomu, že květiny visí nízko, Medinillu umístěte nejlépe ve vysoké poloze nebo ve vysokém květináči nebo květinovém stojanu.
 • Jako tropická kráska si Medinilla nedokáže poradit s teplotami pod 15 ° C.🤦‍♀️

PŮVOD  

Medinilla je původem z Filipín a divoce roste v jihovýchodní Asii, Tichém oceánu a tropické Africe. Je to epifyt, což znamená, že rostlina roste na větvích stromu, aniž by z něj čerpala živiny. Rostlina je známá od poloviny devatenáctého století, kdy ji poprvé popsal anglický sběratel JH Veitch.

HYPOESTES A Fittonia

Nemůžete mít bláznivý Illusions trend bez  Hypoestes a Fittonia . I když vypadají, jako by byly vyrobeny jeden pro druhého, liší se strukturou listů, tím, jak rostou a jak se o ně staráte. Můj stylingový tip? Vytvořte svěží růžový okraj těchto malých rostlin pro větší pokojové rostliny. 

PÉČE O HYPOESTY

 • Umístěte Hypoestes na světlé místo, ale vyhýbejte se přímému slunečnímu záření, abyste zabránili spálení tenkých listů. 
 • Umístěte rostlinu do místnosti s konstantní teplotou mezi 18 a 20 ° C.
 • Zalévejte rostlinu pravidelně, ale ne příliš. Udržujte půdu vlhkou.

BARVY A TVARY
Hypoestes je malá rostlina s elegantními listy oválného tvaru. Listy mohou být zelené, krémově bílé, růžové nebo červené. Tato rostlina je často zaměňována s Fittonií, ale i když jsou velmi podobné, lze je odlišit podle jejich žil: Hypoestes má zelené žíly, Fittonia má růžové nebo bílé žíly. Kromě toho jsou „skvrny“ Hypoestů méně pravidelné než skvrny Fittonie, takže vypadají jako pihy. Stejně jako pihy se skvrny zesilují, protože rostlina přijímá více světla. Hypoestes se také nazývá „piha tvář“. V létě produkují Hypoestes malé, levandulově modré květy.

SYMBOLISM
Název Hypoestes pochází z řečtiny, „hypo“, což znamená „pod“, a „estia“, což znamená „dům“. To se týká skutečnosti, že květiny jsou obklopeny jakýmsi baldachýnem. Hypoestes se také nazývá rostlina ephelid. Termín odvozený z řeckého „epi“, což znamená „kvůli“ a „helios“, což znamená „slunce“.

PŮVOD
Hypoestes patří do čeledi Acanthaceae (podobá se Acanthus). Rostlina pochází z tropických deštných pralesů na Madagaskaru, kde rostlina dosahuje výšky ne menší než 1 metr. Hypoestes lze nalézt také na jiných místech se subtropickým podnebím, například v Jižní Africe a východní Austrálii

PÉČE O FITTONII

 • Zajistěte okolní teplotu mezi 18 a 24 ° C.
 • Zajistěte stálou vlhkost.
 • Zalévejte rostlinu pravidelně, ale ne příliš, abyste zabránili hnilobě kořenů.
 • Aby se usnadnil odtok vody, umístěte Fittonii do květináče s otvory ve dně a pokryjte zalévací půdu vrstvou štěrku nebo keramzitem.
 • V létě může být rostlina umístěna na terase, pokud je ve stínu.
 • Vyvarujte se průvanu, přílišného světla a přímého slunečního záření.

Barvy A TVARY
Fittonia je plíživá, vlečná rostlina, která rychle roste. Má krásnou škálu jasných barev, od světle zelené po tmavě červenou. Oválné listy rostou ve dvojicích a mají krátký řapík. Listy mají tenké, téměř symetrické žilky a jsou zbarveny bíle, růžově nebo červeně. Fittonia může mít v létě krémově bílé nebo žluté květy, ale nejsou tak velkolepé jako samotné listy, které jsou skutečnými hvězdami přehlídky. 

SYMBOLIZMUS Fittonia
dostává své jméno od sester Elizabeth a Sary Fittonové, autorek knihy „Conversations on Botany“, které tuto rostlinu přinesly do Evropy v roce 1867. Rostliny mozaiky se nazývají také nervové rostliny, protože jejich pestrobarevné listové žíly připomínají nervový systém .

PŮVOD
První Fittonie byly do Evropy představeny na konci 19. století. Fittonia pochází z tropického deštného pralesa v Jižní Americe (Kolumbie a Bolívie), kde rostlina roste jako půdní kryt ve stínu tropických květů. To vysvětluje, proč rostlina preferuje stín před jasným světlem, a také proto může tato rostlina snadno přežít ve vlhkých a tmavých oblastech. Koupelna je proto ideálním místem pro tuto rostlinu, která plně rozkvetne a rozjasní prostor.

Venkovní rostliny

GERBERA


Ať už máte požehnání s velkou zahradou nebo stavíte své venkovní útočiště na malé terase, vždy tu bude místo pro  gerberu . Gerbera, nabízející více než 600 různých tvarů, barev a velikostí, je ideální pro vytvoření zahrady v opravdu pohádkovém stylu a zaručujeme, že vám bude vyhovovat. Na výběr jsou jasně zbarvené květiny nebo měkké pastelové barvy, od miniaturních až po svěží a rozsáhlé. S možností jednoduchých nebo dvojitých květin si můžete být jisti, že exotický tvar gerbery převažuje nad jakýmkoli stylem, který si vyberete. 

GERBERA

Veselý doplněk vaší zahrady

Když se řekne gerbera, řekne se barva! Nejen jasná barva květů gerbery nás dělá šťastnými – různé tvary, do kterých tato rostlina přichází, nám přináší úsměv na tváři.

PÉČE O GERBERU

 • Nejlepší místo pro gerberu je slunečné s písčitou půdou.
 • Přidejte trochu kompostu pro lepší růst.
 • Ujistěte se, že je mezi rostlinami gerbery dostatek prostoru.

Barvy a
tvary S více než 600 různými tvary, velikostmi a barvami je gerbera veselá a všestranná rostlina. Květy přicházejí v barvách, jako je žlutá, oranžová, růžová a fialová, stejně jako dvě barvy v jednom. Gerbery milují slunečná léta a odolné stonky jim dávají výšku 15 až 45 centimetrů.

PŮVOD
Gerbera patří do rodiny sedmikrásky a byla objevena kolem roku 1720. Gerbera je původem z Jižní Afriky, Asie, Jižní Ameriky a Tasmánie. V roce 1887 objevil gerberu v Evropě botanik Jan Frederik Gronovius. Pojmenoval rostlinu po svém kolegovi Traugottovi Gerberovi atd: jméno Gerbera se narodilo!

SYMBOLISMUS
Jako člen rodiny sedmikrásky představuje tato rostlina krásu, čistotu a nevinnost. Tato rostlina také symbolizuje radost díky svým krásným barvám.

CITRUSOVÁ ROSTLINA


Nemůžete vyřadit citrusy, když hledáte exotické a hravé rostliny. Kromě krásných barevných květin a sladké vůně můžete na konci sezóny sklízet citrusové plody. Tato středomořská kráska také zůstává zelená po celý rok, což oceníte v zimě. 

CITRUS

Pocit středomořské dovolené na vaší terase.

Pár citrusových stromů venku obnoví ten letní pocit dovolené v jižním Středomoří. Musí se sklidit do interiéru, až přijde první mráz, a budou Vám dělat radost několik let.

PÉČE O CITRUSY

 • Citrusové stromy potřebují plné slunce a dostatek světla.
 • Naplňte prostorný květináč s dobře odváděnou půdou – (půda pro citrusové plody), která má málo křídy a je bohatá na humus.
 • Citrusy milují vodu, ale nemají rádi mokré kořeny. Žloutnutí listů znamená, že rostlina je příliš mokrá.
 • Každý měsíc od konce února do konce srpna hnojte hnojivem pro citrusové plody.
 • Nechte rostlinu zimovat na chladném, světlém a nemrznoucím místě, například ve skleníku nebo v okně chladné ložnice. 

BARVY A TVARY

Tyto krásné stromy udržují své zelené listy po celý rok. Odrůdy mandarinky, citronu, limetky, pomeranče, kumquatu a grapefruitu mohou vypadat trochu jinak, ale všechny mají studijní kmen zakončený zelenou korunou listů. Všechny také na jaře produkují báječné květy.

Díky svým krásným barvám, sladkým vůním a – pokud máte štěstí – skromné ​​sklizni ovoce, je citrusový strom atraktivním doplňkem terasy. Mají rádi teplé a slunečné stanoviště a k produkci ovoce potřebují hodně světla. Najděte je ve velikostech od 50 do 250 cm. 

SYMBOLISMUS

Snad kvůli svíravým vlastnostem jejich ovoce, citroníky znamenají očistu, svěžest a uzdravení. Oranžové stromy byly spojeny s mytologickými zlatými jabloněmi v zahradě Hesperides, které Hercules ukradl pro starořeckého boha Dia. Zářící oranžové plody znamenají laskavost, loajalitu a velkorysost. V dnešní době tyto dva stromy evokují  la dolce vita  slavných středomořských let.

PŮVOD

Zemědělci pěstují citrusové stromy již více než 4000 let, což z nich činí jednu z nejstarších pěstovaných plodin. Název Citrus je odvozen z latinského slova Citron a souvisí s řeckým slovem „kédros“, což znamená „strom s voňavým dřevem“. Pocházející z jihovýchodní Asie, citron jako první emigroval do Evropy, následovaný v 16. století oranžovou. Všechny citrusové plody se vyvinuly ze čtyř původních forem: citron, pomelo, mandarinka a papeda, což je druh hořkého citronu.

Citrusové stromy byly mezi královskou hodností a šlechtou velmi oblíbenými rostlinami oranžerie a kultivované verze, které nyní najdeme v zahradních centrech, jsou jen relativně novou inovací. Chuť ovoce na rostlinách pěstovaných v severní Evropě nemusí být tak lahodná jako jejich jižní bratranci, ale stromy jsou možná ještě veselší a dekorativní, pokud necháte ovoce na místě.

Líbí se Vám pestrá kolekce barev ????? Umím si představit vytvořit pestrý kout na terase nebo zahradě. !!!!!!!!