JAK SUŠIT KVĚTINY

Vyrobte si vlastní kytici sušených květin

Sušené květiny zde zůstanou – ve všech smyslech slova. Užijte si spoustu čerstvých květin sušením. Přečtěte si, jak na to.

VYBERTE SI TY SPRÁVNÉ KVĚTINY

Než začnete, je užitečné vědět, které květiny fungují a nefungují dobře jako sušený materiál. Moje rada je vybrat si květiny se dřevitými stonky, jako je  růže, slunečnice, waxflower, gypsophila, karafiát. Po pravdě já suším vše. Pokud je potřeba tak je přibarvím.


Existuje několik různých způsobů, jak sušit květiny:

1: KVĚTY SUŠENÉ NA VZDUCHU

Vytvořte malé trsy stejné květiny a zavěste je vzhůru nohama, aby uschly. Nejlepších výsledků dosáhnete, pokud je zavěsíte do teplého a tmavého prostoru, například do podkroví, pokud je to možné nad topení ( květiny zabalte do papíru, budou tak ve tmě) nebo do pootevřené skříně. Teplo urychluje proces sušení a zabraňuje plesnivění květů. Tma zabraňuje ztrátu barvy květin. Po několika dnech květiny uschnou – můžete to vyzkoušet stisknutím stonku. Když už není pružný, jsou vaše sušené květiny připraveny ke kompozici..

2: SUŠENÍ V TROUBĚ

Trouba představuje rychlý a snadný způsob sušení květin. Nastavte teplotu konvekční trouby na 38 stupňů a vložte květiny dovnitř vzpřímeně, umístěte rošt na horní část – bude opěrou pro květy a do spodní části vložte plech, aby podepřel stonky. Po 3 až 4 hodinách sušené květiny vyjměte a položte je na rošt, aby vychladly. Chryzantémy jsou velmi vhodné k sušení tímto způsobem.

3: VYSUŠTE S KNIHOU 

Třetím způsobem, jak sušit květiny, je používat těžké knihy. Rozložte své oblíbené květiny mezi listy novin nebo hedvábného papíru, abyste zabránili pomačkání, a poté papír vložte do těžké knihy nebo pod ni. Květy tímto způsobem schnou asi tři týdny. Papír občas vyměňte, aby květiny po uvolnění vlhkosti nehnily ( obzvlášť u květin, které zadržují hodně vody). Nejlepších výsledků zde dosáhnete s čerstvými řezanými květinami.

4: SUŠENÍ GLICERINEM

Čtvrtý způsob je nejsložitější a finančně náročný. Výsledek se liší tím, že květiny nejsou přesušené, jsou pružnější. Jsou mírnou napodobeninou stabilizovaných květů.

Moji inspiraci je tento odkaz – trvalá krása rostlin – je krásně popsáno.

Příjemný květinový zážitek přeje škola floristiky Flower Academy s.r.o.