FLORISTKOU

Náš největší úspěch není v tom, že nepadneme, ale v tom, že vždy

staneme, kdykoliv padneme.

Tento citát mě provází od mých 24 let, kdy jsem začala uskutečňovat svůj sen.

Pokud si opravdu cokoliv přejete a rezonuje to s Vámi, stačí se jen rozhodnout a vydat se na cestu! Je jedno, jestli chcete podnikat, nebo pracovat ve firmě. Podstatné je dělat věci, které Vám dávají smysl života a přinášejí radost. Pokud už člověk má nějaký sen, měl by si za ním jít a splnit ho dokud to jde.

Pokud to s Vámi nerezonuje, je to v pořádku. Prostě jen zůstanete tam, kde jste. A pokud Vám to tak vyhovuje, pak je to tak správně.

🤍 Plnění snů není mávnutí kouzelného proutku.

Zpětně se dívám na sebe samou, když mi bylo 25 let a toužila jsem uchopit svobodu podnikání. Měla jsem tolik otázek, které zůstávaly nezodpovězené.

JAK SE STÁT FLORISTKOU? Jak vázat? Kde se učit? Kde nakupovat? Kde shánět kontakty?

 V té době nebylo nic – internet byl v plínkách. Mobil? – ten vypadal jak vysílačka od záchranářů. Nějaké inspirativní časopisy, knihy? O tom jsme si mohli nechat zdát. Bylo po převratu – SAMETOVÁ REVOLUCE. Regály v knihovnách byly naplněné zastaralým výtiskem. Bylo to těžké období, ale zároveň hodně vzrušující – pocit svobody, seberealizace, svobody rozhodování.

Toto období temna mě naučilo, že v podnikání a životě nemůžete čekat a stát na místě, když přijde bouřka, podnikání a život s ním Vás naučí tančit v dešti. Stačí změnit způsob, jakým se na věci díváte, a pak se věci změní, tak jak je potřebujete. Prošla jsem floristikou od prvních krůčků, bylo hodně slz, hodně otázek, zklamání. Oplátkou mi byl velký úspěch a dobrá pověst nejlepšího květinářství v Třinci.

CO NA TO SOUČASTNOST ????

Dnes můžu říct, že nikdy nejste příliš staří na to, abyste si dali nový a další cíl, nebo začali snít nový a další sen. Je mi 52 let, můj život jsem žila plněním svých cílů a snů. Nelituji ani jednu minutu svého rozhodnutí v roce 1994. Hodně lidí mi kdysi říkalo, vzdej to, bez praxe budeš jako slepec bez hůlky a nikdy nebudeš úspěšná. Já to nevzdala. Mám ještě další cíle a sny, které si budu plnit a žít smysluplný, šťastný a hodnotný život.

Můžeme si vybrat to, co, koho a kdy budeme poslouchat, nikdo neomezuje ani neovlivňuje informace, které jsou nám volně k dispozici 24 hodin denně ve virtuální i hmotné podobě. Přesto otázka – JAK SE STÁT FLORISTKOU, JAK SE NAUČIT SPRÁVNÉ TECHNIKY, KDE ZAČÍT tady budou a jsou.

🤍 Učit se, učit se, učit se ……

V roce 2008 jsem nastoupila do ročního vzdělávacího kurzu floristiky – GROENHORST COLLEGE EDE Nizozemsko. Proč po těch létech? Nebyla jsem si jistá, že svoji práci dělám dobře a některé dekorace mi zabíraly hodně času. Už bylo literatury k dispozici o mnoho  více, přesto jsem vnitřně cítila, že si v tomto oboru musím udělat pořádek a naučit se správným technikám. Každá kniha psala něco jiného a to mě znepokojovalo. Mnoho jsem se naučila, děkuji za to učiteli Janovi z EDE Nizozemsko. Byl to start mého studia.

V roce 2009 jsem nastoupila do floristické školy ve Wroclawi Doroty Kwiotek – kde jsem si vybojovala titul – mistr florista. Jednalo se o školu, která byla na velmi dobré úrovni. Učili jsme se od těch nejlepších z nejlepších.

V roce 2010 jsem stavěla na nohy další sen – založení floristické školy.

Mým cílem je začínajícím a stávajícím floristům usnadnit jejich práci. Proto že bez základů není možné stavět, to platí ve všech oborech. Jsem tady pro Vás. Učila jsem se od nejlepších a chci ze sebe dát to nejlepší.

Nikdo z nás nemá křišťálovou kouli, aby nám řekl, co se stane v budoucnu.

V období celosvětové krize COVID 19, tak jak většina i já jsem zůstala doma. Je to těžké období pro celý svět. Smutek a nadcházející depresi jsem se rozhodla vymýtit založením blogu.  Zde Vás budu provázet informacemi o floristice. Budou on-line kurzy, webináře a spousta zajímavostí i zajímavých hostů.

„ Tím, že učíme jiné, učíme sebe.“

Tyto slova jsou pro mě mottem. Jsem poctěna, že Vám můžu  být  nápomocná v plnění  Vašich snů.

CHCI BÝT FLORISTKOU

Pokud potřebujete ke své seberealizaci přímý kontakt s lektorem, podívejte se na mé stránky

www.floweracademy.cz  Základna mé školy je v Ostravě, kde je technicky vybavená. Samozřejmě jezdím i za vámi a to do měst Praha, Brno,

V nabídce je velmi bohatý program jak pro hobisty tak profesionály.

Proměňte svůj život v sen, a své sny ve skutečnost

Přeji Vám vytrvalost na Vaši cestě

https://flowerakademy.cz