DEKORATIVNÍ VELIKONOČNÍ VAJÍČKA

Jarní dekorace stolu

Oslavovaný návrhář nábytku Charles Eames něco chystal, když řekl: „Detaily nejsou detaily. Dělají design.“ Od krásných židlí až po dobře položené stoly platí aforismus. 

Finální dotek jednotlivých velikonočních vajíček na talíři každého člověka, které promění každodenní jídlo na slavnostní tabuli. 

Postupujte podle těchto pokynů a vytvořte krásná vejce pokrytá mechem, ozdobená krásnou květinou. Jsou to stolní dekorace, které v interiéru přinášejí radost a kouzlo přírody.

Použitý materiál

  • Slepičí vejce
  • Mech
  • Květiny a rostliny: použijte jarní květy, které máte po ruce ( hiacint, modřenec, narcis, ….. a kapradinu
  • Tavná pistole
  • Zlatý drát
  • Nůžky
  • Štípačky na drát

Příprava

Vyfouklé vejce potřete lepidlem Herkules nebo PVA třikrát po sobě. Po každém novém natření nechte vajíčko vyschnout. Skořápka hezky vytvrdne. Dekorace vydrží déle

Jak na to?

Odtrhněte několik malých kousků mechu. Naneste lepidlo z tavné pistole na vejce a poté připevněte kousky mechu, dokud nebude celé vejce zakryto.

Ujistěte se, že mech není příliš vlhký, jinak se nenalepí. Malé mezery lze snadno zaplnit nějakým extra lepidlem a mechem, a pokud mech působí divoce – roztrhaně, můžete ho trochu ostříhat nůžkami do krásného zaobleného tvaru.

Rostliny

Vyberte nejatraktivnější listy květin nebo rostlin a zajistěte je pomocí drátu.

Poté zvlňte zlatý drát a vytvořte základnu pro vejce. Pamatujte, že je to všechno o detailech.

OZDOBTE VELIKONOČNÍ VAJÍČKA ROSTLINAMI

Na chvíli zapomeňte na čokoládu. Jednou z nejlepších částí tradiční velikonoční oslavy je malování vajíček s dětmi. Namísto cukru, tyto ručně vyráběné dekorace vytvářejí nádherné a smysluplné poklady, které se skrývají po celém domě. Na velikonoční ráno je úžasné vidět, jak se jejich tváře rozzáří, když objevují krásná vajíčka, která jste společně vyrobili. V letošním roce vyměňte barvu za přírodní jarní květiny a jemné listy. Přečtěte si pokyny a začněte vytvářet.

Co potřebujeme

BUDETE POTŘEBOVAT:

• Jarní květiny
•  různé druhy kapradiny domácí
• Zelené rostlinky
• Macešky
• Lepidlo PVA, Herkules
• Vejce natvrdo
• Štěteček

Popis

Úprava vajíčka lepidlem – popsané v prvním článku.

Vyberte čerstvou květinu nebo list, který chcete použít k ozdobení vajíčka. S jemnými květinami se snáze pracuje a poskytují nejatraktivnější výsledek.

Naneste vrstvu lepidla na část vajíčka, kterou chcete ozdobit. Opatrně položte květinu nebo list na lepivou část a jakmile je na místě, znovu jemně ji potřete lepidlem, aby byla pevně zajištěna. Lepidlo PVA (Herkules)se po zaschnutí stane průhledným a zanechá lesklou ozdobu vajec.

PŘEKVAPIVÉ VELIKONOČNÍ DEKORACE

Zkuste na jaře něco jiného!

Hledáte jiné téma pro letošní velikonoční oslavy? Co takhle přidat do své jarní výzdoby trochu propracovanosti pomocí odolných materiálů, batikovaných látek a zářivých barev?

Pomocí výrazných barev doplňte měkkost voskových rostlin

Kov

Forma s kovem

Ohromující je drsný kontrast ohýbaných nožek z měděného drátu v kombinaci s jemnými listy kalanchoe. Přidání vajíčka v drátové konstrukci je v souladu s tradičnějším velikonočním tématem, ale způsobem, který by se na jídelním stole obvykle nenašel.

Hra barev

Zářivé barvy těchto čerstvých šťáv skutečně zdůrazňují jemnější tóny voskových rostlin. Zatímco v tomto ročním období se v rostlinách běžně vyskytují žluté a pomerančové barvy, bohatší barva lilku je nečekaným překvapením. Jakmile vypijete džusy, můžete vždy dát na jejich místo svíčku, abyste udrželi barvu naživu!

Trend kraslic

Barevné pruhy

Malování tučných čar přes bílé dekorativní vejce a zakomponování mezi kapradiny pro moderní zvrat v tradičním lovu vajec! 😊

Jak budete letos slavit Velikonoce? Dejte nám vědět, co děláte s vašimi rostlinami na vašich oslavách!

Odkaz na vložení příspěvků : https://www.facebook.com/groups/2448439102108996

Příjemné a tvořivé Velikonoční svátky přeje Pavlína